Facebookta Paylaş Tweetle

Minority Report Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
02 Haz 2015
Yazar

Minority Report Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

100 Milyon dolara malolan ve 2002 yılında beyazperdeye uyarlandığında ilk uluslararası gişe rekorları kıran Steven Spielberg'in yapımcılığını yaptığı bilimkurgu türündeki sinema filmi Minority Report (Azınlık Raporu) Fox kanalına dizi olarak uyarlanıyor.

Amerikalı bilimkurgu hikayeleri yazarı Philip K. Dick'in aynı isimli romanından uyarlanan dizinin senaryosu Godzilla'nın yazarı Max Borenstein tarafından geliştirildi. Yapımcılığında ise Max Borenstein'in yanı sıra Steven Spielberg ve sorumlu yapımcı olarak Kevin Falls yer alacak. Amblin Entertainment, Fox Television Studios şirketleri tarafından üretimi yapılacak ve bilimkurgu, suç, drama türlerinde ön plana çıkacak.

Yönetmen koltuğunda ise Once Upon a Time, The Affair, Game of Thrones gibi başarılı dizileri yönetmiş Mark Mylod oturacak.

Oyuncu kadrosunda sırasıyla Stark Sands (Inside Llewyn Davis), Meagan Good (Think Like A Man), Daniel London, Laura Regan (Mad Men, Unbreakable), Wilmer Valderrama (Awake), Li Jun Li, Zhane Hall gibi isimler rol alacak.

Dizi, Tom Cruise'nin başrolünde oynadığı sinema filminin devamı niteliğinde yeni serisi olacak ve 2065 yılında Washington D.C'de geçerek olayların 10 yıl sonrasını anlatacak.

Suçları önceden görebilmek ve engel olabilmek için bir kız çocuğu ve ikiz kardeşler Dash / Arthur (Stark Sands) üzerinde bir deney yapılır. Ancak kız çocuğu hayatını kaybedince ikiz kardeşlerden Arthur bilim adamlarından kaçmayı başarır. Deney başarılı olmuş Dash ve Arthur gelecekte işlenecek suçları görmeye başlamıştır. Dash bir yandan kayıp ikiz kardeşini ararken diğer yandan işlenecek suçları engellemesi için Dedektif Lara Vega'ya (Meagan Good) yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Dizi 21 Eylül 2015 Pazartesi günü prömiyerini yapacak.

Bu Yazı Toplam 2002 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM