Facebookta Paylaş Tweetle

Krypton Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Tarih
16 Eki 2016
Yazar

Krypton Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

DC Comics çizgi roman serisinden uyarlanan 'Krypton' Syfy kanalının süper kahraman temalı bilim kurgu, fantezi, aksiyon ve drama türündeki yaklaşan dizilerinden biridir.

Dizinin yaratıcılığı ve senaryo geliştirmesi David S. Goyer ve Damian Kindler ikilisi tarafından yapılmıştır. ABD'li yönetmen, senaryo ve çizgi roman yazarı Goyer, 2013 yapımı "Man of Steel/Çelik Adam" filmi ile birlikte "Da Vinci's Demons", "Constantine", "Flashforward" ve "Blade: The Series" dizi çalışmaları ile bilinir. Avustralyalı senarist Kindler ise "Sleepy Hollow", "Stargate SG-1" ve "Stargate: Atlantis" dizilerinde senarist ve yapımcı olarak görev almıştır. İkili ile birlikte "Once Upon a Time" ve "Dead of Summer" dizilerinin yapımcılarından Ian Goldberg'de dizide yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Çekimleri tekli kamera sistemi ile yapılacak dizinin üretimi Phantom Four, DC Entertainment ve Warner Horizon Television şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Geliştirme aşamasındaki proje ilk kez 2014 yılında David S. Goyer tarafından duyurulmuştur. 2014 Aralık ayında Syfy ile anlaşma sağlandığı teyit edildi. Daha sonra Ian Goldberg'in senarist ve yürütmede görev alacağı duyuruldu. Goyer yaptığı açıklamada dizinin "Man of Steel" filminin yaklaşık 200 yıl öncesini konu alacağını duyurdu. 2016 yılında resmiyet kazanan dizinin pilot bölümü sipariş verildi ve Damian Kindler dizi sorumlusu olarak atandı. Goyer'in yürütmede görev alacağı pilot bölümün Colm McCarthy tarafından 2016 Haziran ayında Montreal"de çekilmesine karar verildi. Sonrasında çekim tarihi Eylül ayına ertelendi ve çekimlerin Sırbistan'da yapılmasına karar verildi.

Oyuncu kadrosunda rol alan isimler Cameron Cuffe (The Halcyon), Georgina Campbell (One of Us, Flowers, Tripped), Ian McElhinney (Game of Thrones), Elliot Cowan (Beowulf: Return to the Shieldlands, The Frankenstein Chronicles, Da Vinci's Demons, Sinbad), Ann Ogbomo, Rasmus Hardiker (Thunderbirds Are Go), Wallis Day (Will) ve Wycombe Wanderers takımının defans oyuncusu Aaron Pierre olarak açıklanmıştır.

Dizi, Krypton gezegeninin soylu ve iktidar ailelerinden olan "House of El" hanedanından dışlanan Superman'in büyükbabası Seg-El'i merkezine alıyor. Seg-El ailesinin onurunu ve kaosa sürüklenen gezegeni kurtarmak, insanlara umut ve eşitlik getirmek için mücadele ediyor.

Yirmili yaşlarda, atletik yapılı, huysuz ve kendine güvenen Superman'in dedesi "Seg-El" karakterini Cameron Cuffe canlandırıyor. Georgina Campbell ise Seg-El ile yasak ilişkisi olan, asker ve savaşçı "Lyta Zod" olarak karşımıza çıkacak. "Phantom Zone/Hayalet Bölge" ye giderek ölüme meydan okuyan, uzay araştırmacısı Seg'in dedesi "Val-El" karakterini Ian McElhinney canlandırmaktadır. Oligarşi yanlısı Kandor'un baş hakimi "Daron-Vex" karakterini Elliot Cowan, Lyta'nın annesi "Alura Zod" karakterini ise Ann Ogbomo canlandırmaktadır. Seg'in babası "Ter-El" karakteri için ise oyuncu arayışları devam etmektedir.

David S. Goyer ve Ian Goldberg tarafından yazılan pilot bölümün çekimleri İskoç televizyon yönetmeni Colm McCarthy (Peaky Blinders, Hunter) tarafından yapılmıştır. Dizinin önümüzdeki yıl gösterime girmesi beklenmektedir.


Güncelleme | 19 Nisan 2017

Krypton Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Bu Yazı Toplam 3513 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM