Facebookta Paylaş Tweetle

Z Nation: “Kendini İzlettirmeyi Başaran Dizi”

Tarih
23 Eki 2016
Yazar

Z Nation: “Kendini İzlettirmeyi Başaran Dizi”

Z Nation, Syfy kanalında 3. sezon gösterimi devam eden zombi temalı, absürt-korku dizilerinden biridir.

Karl Schaefer ve Craig Engler tarafından yaratılan dizide zombi salgınının dünyayı ele geçirmesi ve sıradışı bir ekibin dünyayı virüsten kurtarmak için verdikleri mücadele mizahi bir şekilde işlenmektedir. Murphy (Keith Allan) adında eski bir mahkum zombilere karşı kullanılmak için geliştirilen bilimsel bir deneyin kurbanı olur. Kendisine salgın aşısının vurulmasının ardından işler ters gider ve vücudunun çeşitli yerlerinden zombiler tarafından ısırılır. Ancak mucizevi bir şekilde kurtularak zombilere karşı bağışıklık kazanır. Ayrıca telekinezi ile zombilerle iletişim kurarak onlara hükmetme yeteneği kazanır. Çılgın ekibimiz de insanlığın umudu haline gelen Murphy'i Kaliforniya'da ki bir devlet laboratuvarına götürmeyi görev bilir.

Oyuncular

Z Nation Oyuncular

 

Dizi Künyesi

IMDB: 6.6 / 10 - 20.504 Oy
Metacritic: 48% - 11 İnceleme
Rotten Tomatoes: 53% - 17 oy
Geliştiriciler: Karl Schaefer, Craig Engler
Kanal: Syfy
Tür: Aksiyon, Korku, Komedi-Drama, Kıyamet Kurgusu
İlk Bölüm Yayınlanma Tarihi: 12 Eylül 2014
Türkçe Adı: Z Milleti
Orjinal Dil: İngilizce
Yapım Şirketleri: The Asylum, Go2 Digital Media, North By Northwest
Süre: 40-45 Dakika

 

Zombi dizisi deyince tartışmasız akla ilk gelen, en popüler isim The Walking Dead olur. Fakat Z Nation'da konuya farklı bir bakış açısı ile yanaşmış. Birinde insanların hayatta kalma mücadeleleri dramatik bir şekilde ele alınırken, Z Nation'da olaylar komedi tarzında işliyor. İzlerken mantık hatası aramayın ve sadece keyif alın. Fahişe, bebek ve golf yapan zombiler görürseniz şaşırmayın. Ekip sürekli yollarda ve ana temaya bağlı kalarak ilerleyen, her bölüm farklı bir hikaye izleyiciye sunuluyor. Dizide tutunabileceğiniz, öne çıkan ana karakter yok ama zamanla her birine ayrı ayrı sempati duymaya başlıyorsunuz. Absürt dizileri seviyorsanız, komedi-korku da tarzınız ise Z Nation'a başlayabilirsiniz. Ciddi bir yapım arıyorsanız en fazla üç bölüm dayanırsınız.

Her karakterin bir hikayesi ve kendine has ilginç ve tuhaf özellikleri vardır.

Grubun en genç üyesi "10K" (Nat Zang) çok sessiz ve dikkatli hareket eder. O bir atıcılık dehasıdır. Her türlü silahı ve materyali kullanarak hedefi 12'den vurur. Zombi öldürmeyi seviyor ve hedefi 10 bin zombi öldürmektir. İsmide buradan gelir. Ortaya ilk çıktığında rakam 1000'e ulaşmıştır.

Nat Zang

 

"Murphy" (Keith Allan) bilimsel bir deneyin parçası olduktan sonra, zombiler tarafından ısırılan eski bir mahkumdur. Fakat ısırıklara rağmen kurtulan yeryüzündeki tek insandır! (İnsan/zombi karışımı da olabilir) Yan etkilerden dolayı vücudu mavimsi bir renk alır. Zombileri zihinsel gücü ile kontrol edebilme yeteneği kazanmıştır.

 

Kendine has espri yeteneği olan "Doc" (Russell Hodgkinson) ise eski bir psikolog ve uyuşturucu bağımlısıdır. Ayrıca New York'ta bulunan Blue Sky kampının eski bir üyesidir. Genelde olumlu yaklaşımları ve felsefi görüşleri ile kendisini sevdirir.

 

Teğmen Roberta Warren (Kellita Smith) ise eski milli muhafız üyesi ve grubun lideridir. Zombi salgınında tüm ailesini kaybetmiştir.

Roberta Warren (Kellita Smith)

 

Addison "Addy" Carver (Anastasia Baranova) iletişim uzmanı ve Blue Sky kampının eski bir üyesidir. "Citizen Z" ile iletişimden sorumludur. Zombileri öldürmek için özel bir sopası vardır.

Addison

 

"Citizen Z" (DJ Qualls) NSA için çalışan eski bir hacker. NSA'nın hayatta kalan tek elemanıdır ve görevi gereği Kuzey Kutbu'nda ki üs bölgesinde mahsur kalmıştır. Yüksek teknoloji ve ekipmanları kullanarak Kaliforniya'ya giden ekibe yardımcı olmaya çalışır. Onun tek arkadaşı bir kızak köpeğidir.

 

"Cassandra" (Pisay Pao) Philadelphia'da yamyam bir grubun elinden kurtarıldı. Erkekleri seks vaadi ile tuzağa düşürmek için yem olarak kullanılıyordu. Kilitli bir kafesten kurtarıldıktan sonra gruba katıldı. Bacağından aldığı bir yara enfeksiyona yol açtı. Murphy tarafından ısırılarak ölümden kurtarıldı ve kontrol edilebilir zombi-insan karışımı bir meleze dönüştürüldü.

Bu Yazı Toplam 2380 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM