Facebookta Paylaş Tweetle

Anne with an E Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
29 Eki 2016
Yazar

Anne with an E Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

2017 yılında CBC ve Netflix'te gösterilmesi planlanan 'Anne with an E' Kanada-Amerikan yapımı drama dizilerinden biridir.

Kanadalı yazar Lucy Maud Montgomery'in 1908 yılında yayınlanan "Anne of Green Gables/ Yeşilin Kızı Anne" romanından uyarlanmıştır. Bu kitap Montgomery'i yaşamı boyunca ünlü yapmış ve tüm dünyaya tanıtmıştır. Yirminci yüzyılın ortalarından bu yana klasik çocuk edebiyatı romanı olarak kabul edilen kitabın daha sonra Anne of Avonlea, Anne of the Island, Anne of Windy Poplars (Anne of Windy Willows), Anne’s House of Dreams ve Anne of Ingleside başlıklı devam serileri yazılmıştır.

Roman 1985 yılında "Anne of Green Gables" başlığı ile bir kez daha televizyona uyarlanmıştır. Başrolünde "Reign" dizisinde "Catherine de' Medici" karakterini canlandıran Kanadalı aktris Megan Follows rol almıştır. 2 bölümden oluşan mini dizi toplam 199 dakika sürmüştür.

Dizinin Tv uyarlaması ve senaryo geliştirmesi Breaking Bad'in senaristi ve yapımcısı Moira Walley-Beckett tarafından yapılmıştır. Emmy ve Altın Küre ödüllü yapımcı aynı zamanda Starz kanalında yayınlanan mini drama serisi Flesh and Bone'ın da yaratıcısıdır. Susan Murdoch'un yapımcısı olduğu dizide Miranda de Pencier (Beginners, Thanks For Sharing), Alison Owen ve Debra Hayward yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. 2016 Eylül ayında üretimine başlanan ve 8 bölümden oluşacak ilk sezonun ilk iki saatlik bölümü Yeni Zellandalı film yönetmeni Niki Caro (McFarland, USA, North Country/Tek Başına) tarafından çekilmiştir.

Dizinin çekimleri Montgomery'in memleketinden esinlenerek Prens Edward Adası'nın Cavendish şehrinde bulunan Avonlea isimli kurgusal kasabada başlamış ve ardından Ontario'ya taşınmıştır. 2017 yılında Kanada'da CBC kanalında gösterilecek dizinin uluslararası yayın hakları Netflix'e aittir.

Dünyanın dört bir yanından gelen 1889 kız üzerinde yapılan seçmelerde "Anne Shirley" karakterini canlandırmak için Amybeth McNulty uygun görülmüştür. 14 yaşındaki İrlandalı aktris altı yaşında oyunculuğa başladı. 2016 yapımı Morgan filminde ve "The Sparticle Mystery", "Agatha Raisin" gibi televizyon dizilerinde rol aldı. Dizinin sorumlusu Moira Walley-Beckett Amybeth'den bahsederken Anne'nin karakteristik özelliklerini içinde barındıran duygusal, meraklı, neşeli ve cıvıl cıvıl bir insan olduğunu söylemektedir. Diğer ana karakterler "Marilla Cuthbert" olarak İngiliz aktris Geraldine James (Sherlock Holmes, Ejderha Dövmeli Kız) ve kardeşi "Matthew Cuthbert" olarak R.H. Thomson (Chloe, The Englishman’s Boy) dizinin başrollerinde rol alacaktır

Konusu

1890 yılında geçen "Anne with an E" öğretmen olan ebeveynlerini küçük yaşta kaybettikten sonra yetim kalan kızıl saçlı bir kızın hikayesidir. Bir süre amcası ve yengesi ile birlikte yaşadıktan sonra amcasının ölümü ve yengesinin şehre taşınmasının ardından ortada kalmıştır. Sığınmacı olarak bazı ailelerin yanına verilmiş ve sonunda yetimhaneye yerleşmiştir. Yetimhanede yaşadığı talihsiz bir olay sonucu Marilla Cuthbert ve erkek kardeşi Matthew'e evlatlık olarak verilmiştir. Yerleştiği bu küçük kasabada parlak zekası ve sonsuz hayal gücü ile herkesin hayatında olumlu değişiklikler yapacaktır. Tüm bu acılarla dolu yaşamına rağmen o cıvıl cıvıl, yaratıcı ve sevgi dolu yüreği ile dünyada bir yer edinmek için savaşır.


Güncelleme | 09 Şubat 2017

Anne Tanıtım Fragmanı

Bu Yazı Toplam 4375 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

2 Yorum


  • Avatar

    Mahmoood diyor ki:

    Van / 25-09-2018

    "Umarim 3. Sezonda olur resmen anne shirley ile büyüdüm küçükken çizgi filmi şimdi dizisi harika bir kurgu🍒"

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM