Facebookta Paylaş Tweetle

Degrassi: The Next Generation Bu Yaz Final Yapıyor

Tarih
05 Haz 2015
Yazar

Degrassi: The Next Generation Bu Yaz Final Yapıyor

2001 Yılından beri ekranlarda olan MTV kanalının genç dram kategorisinde yer alan dizisi Degrassi: The Next Generation 14. sezon sonunda finale gidiyor.

2001-2009 Yılları arasında CTV kanalında yayınlanan, reytinglerindeki düşüşten sonra MTV kanalına taşınan dizi, Degrassi serisinin dördüncü kurgusal dizisi olarak oluşturulmuştur. Yan Moore ve Linda Schuyler tarafından yaratılan dizi Epitome Pictures ve Bell Media şirketleri tarafından üretilmiştir.

Yayına girdiği ilk yıllarda Kanada'nın en çok izlenen yapımlarından olmuş, yüksek reyting oranlarına sahip programlar arasında yer almıştır. ABD'de kablolu kanal TeenNick ve 140 ülkede gösterime giren dizi elliden fazla ödülün de sahibi olmuştur.

Kalabalık oyuncu kadrosuna sahip diziden birkaç isim saymamız gerekirse Miriam McDonald, Aubrey Graham, Christina Schmidt, Melissa McIntyre, Sarah Barrable-Tishauer, Cassie Steele, Stefan Brogren, Jake Goldsbie ve Shane Kippel öne çıkan isimler diyebiliriz.

Gençlerin günlük yaşamda karşılaştıkları birçok önemli konuyu ele alan dizi de cinsellik, genç hamilelik, tecavüz, uyuşturucu, eşcinsellik, kendine zarar, intihar, kürtaj, aile içi şiddet, ölüm, ırkçılık gibi bir çok tema işleniyor.

İki haftalık bir finalle ekranlara veda etmeyi planlayan dizinin bir saatten oluşacak 385. ve son bölümü 31 Temmuz tarihinde yayınlanacak.


Güncelleme | 09 Haz 2015

Dizi Netflix Platformunda Devam Edecek

Dizinin 15. sezonu Netflix platformunda yayınlanacak ve 20 bölümden oluşacak.

Konu ile ilgili haberimize ulaşmak için tıklayınız

Bu Yazı Toplam 1360 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM