Facebookta Paylaş Tweetle

Medici: Masters of Florence Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
03 Kas 2016
Yazar

Medici: Masters of Florence Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

İngiliz ve İtalyan ortak yapımı olan 'Medici: Masters of Florence' Amerikalı senarist ve yapımcı Frank Spotnitz tarafından oluşturulan tarihsel drama türündeki dizilerden biridir.

The X Files, The Man in the High Castle, Crossing Lines, Hunted ve Strike Back gibi başarılı dizi çalışmaları ile bilinen Frank Spotniz ile birlikte Luca Bernabei, Matilde Bernabei ve Nick Meyer yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. İlk sezonu 8 bölüm olarak planlanan gösteri İtalya'da RAI kanalında yayınlanmaktadır. Tüm bölümlerin çekimlerini Hırvatistanlı film ve televizyon yönetmeni Sergio Mimica-Gezzan (Falling Skies, The Pillars of the Earth, Battlestar Galactica) yapmıştır. Senaryosu ise Spotnitz ile birlikte Nicholas Meyer tarafından yazılmıştır.

Oscar ödüllü ABD'li sinema oyuncusu Dustin Hoffman ve Game of Thrones dizisinde "Robb Stark" karakterini canlandıran İskoç aktör Richard Madden'in başrolünü paylaştığı dizide ayrıca Stuart Martin (Crossing Lines), İngiliz aktris Annabel Scholey (Being Human), İtalyan aktör Guido Caprino (In Treatment), Alessandro Sperduti, Valentina Bellè, Lex Shrapnel (Hunted, The Assets), Frances Barber (Doctor Who, Silk), Ken Bones (Atlantis, Doctor Who) ve Tatjana Inez Nardone rol almaktadır.

Dizinin çekimleri İtalya'nın Roma ve Floransa şehirlerinde yapılmıştır. Vecchio Sarayı, San Lorenzo Bazilikası, Duomo di Milano Katedrali gibi gerçek olayların yaşandığı tarihi mekanlar kullanılmıştır. 18 Ekim 2016 tarihinde ekranlara giriş yapan dizinin her hafta İtalyan ulusal kanalı RAI'de iki bölümü yayınlanmaktadır. Her bölümü ortalama 60 dakika sürmektedir.

İtalya'nın Rönesans Dönemi ile yükselişe geçtiği 15. yüzyılda geçen dizi Floransa'nın kaderini değiştiren Medici ailesi hakkındadır. 15. yüzyılın başlarında bankacı bir hanedan olan Medici ailesinin başı Giovanni (Dustin Hoffman) ölür ve yerine oğlu Cosimo (Richard Madden) geçer. Ancak Cosimo babasının öldürüldüğü gerçeğini sır olarak saklıyordur. Zamanla edindikleri mal varlıkları ile ülkenin en zengin hanedanı haline gelerek güç ve siyasi üstünlük elde ederler. Düzeni ve eşitliği bozan bu durum ailenin her alandaki sosyal statüsünü yükseltsede orta sınıf olarak adlandırılan bir kesimin doğmasına yol açar. Cosimo bir yandan hanedanın ismini, ailesinin zenginliğini ve gücünü korumak için çabalarken diğer yandan kardeşi Lorenzo (Stuart Martin) ve güvenilir hizmetkarları Marco Bello'nun (Guido Caprino) yardımı ile babasının katilini bulmaya çalışır. Babasının katili olarak ilk şüphelendiği isim ise eskiden dostu olan fakat şimdiki düşmanlarından biri haline gelen Rinaldo Albizzi'dir (Lex Shrapnel). Öte yandan sanata ve mimarlığa olan aşkı Duomo Katedrali'nin tamamlanmasına ve Rönesans'ın doğmasına yol açacaktır.

Bu Yazı Toplam 5006 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM