Facebookta Paylaş Tweetle

My Girlfriend Is A Gumiho: “Tilkinin Aşkı”

Tarih
09 Tem 2014
Yazar

My Girlfriend Is A Gumiho: “Tilkinin Aşkı”

Gumiho, Kore efsanelerine göre 9 kuyruklu bir tilkidir. Bu tilki muhteşem bir dişiye dönüşebilir, acıktığında ise insanların karaciğerini yermiş.

Yakışıklı başrol oyuncumuz Dae Woong, 500 yıldır bir resme hapsedilmiş Gumiho'yu yanlışlıkla serbest bırakır ve tilki çok güzel bir kadına dönüşür. Dae Woong’un peşine takılan tilkiyi herkes Dae Woong’un kız arkadaşı sanır. Gumiho, Dae Woong’dan hoşlanır ve yanında kalmak için onu karaciğerini yemekle tehdit eder. Dae Woong, Gumiho'nun onu yememesi için yanında kalmasına izin verir. Bu süreçte çılgınca şeyler yaşanır. Peki sizce bunun sonu nereye varır?

My Girlfriend Is A Gumiho | Oyuncular

My Girlfriend Is A Gumiho - Oyuncular

Dizi Künyesi

  • Orjinal Adı: Nae Yeo Jachinguneun Gumiho
  • İngilizce Adı: My Girlfriend Is A Gumiho
  • Tür: Romantik Komedi
  • Dil: Korece
  • Ülke: Güney Kore
  • Yayın Dönemi: 11 Ağustos 2010 – 30 Eylül 2010
  • Bölüm Sayısı: 16

 

Önemli Not: Diziyi izlememişseniz bu yorum spoiler içermektedir.

 

Dizinin üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen unutamadıklarım arasına katılmaya hak kazanmış bir dizidir ve benim en sevdiklerim arasındadır. İçinde abartılı komedi öğeleri barındırmasa da hiçbir duyguyu kaybetmemiş ve gülmemi sağlamıştır.

Shin Min Ah (Gumiho) bu dizide gerek sevimliliğiyle gerek Cha Dae Woong’a olan aşkıyla gerekse saf halleriyle bizi gülümsetmiş hatta bazen kahkahalara boğmuştur.

Saf hallerinin yanında tilki oluşunun getirdiği kurnazlıkta var tabi. Dae Woong’u yemekle tehdit edip çocuğu parmağında oynatmıştı.

Bunun yanında Dae Woong’a boncuğunu verip onu kurtarması, insan olmaya çalışması, insanların yaptığı şeyleri öğrenmesi ve daha birçok yönüyle sevimlilik abidesiydi ve benim gönlümde taht kurmuştu. Kızımız gumiho olmanın ayrıcalıklarına da sahipti tabi. Uzak mesafeleri duyabiliyor ve görebiliyordu, çok güçlü ve çok hızlıydı. Bir de eğer açık havada yağmur yağarsa bu Gumiho’nun ağladığının göstergesiydi.

Dae Woong’a gelirsek… Oğlumuz dizinin başında aklı beş karış havada, oyuncu olmak isteyen bir tipti. Annesi ve babasını küçük yaşta kaybeden kahramanımızı dedesi ve halası büyütmüştü dolayısıyla da her istediği yapılmış ve şımartılmıştı. Dizinin başında okuldaki üst sınıflardan bir kız olan Eun Hye In (Park Soo Jin)’den hoşlanmış ve Gumiho’muzu yok saymıştır. Fakat sonraları aslında tilkimizden hoşlandığının farkına varmıştır.

Bir de Park Dong Joo (No Min Woo), Gumiho’nun deyişiyle Öğretmen Dong Joo ve Eun Hye In (Park Soo Jin) var. Eun Hye In en başta Dae Woong’a yüz vermese de oğlumuz tilkiyle ilgilenmeye başlayınca onun kıymetini anlamış ve hırs yapmıştır. Hırsının sonucunda onları ayırmak için elinden geleni yapmış ama başarılı olamamıştır.

Öğretmen Dong Joo bir veteriner olsada aslında doğaüstü yaratıkları avlayan bir avcıdır. Dizinin başında da Gumiho’yu öldürmeye gelmiş fakat asırlar önce aşık olduğu kadının yüzünü taşıdığı için kıyamamıştır. Bu adam onu öldürmekten vazgeçmiş ve onu tapınağa geri göndermeye ikna etmeye çalışmıştır. Bu süreçte onunla arkadaş olmuş ve ona insan olmayı öğretmiştir. Öğretmen Dong Joo iyi hoş gibi gözükse de aslında saman altından su yürütenlerden. Amacı tilkimizi insan yaparken, Dae Woong’u öldürmek.

Bir de en çok eğlendiğim sahneler Yönetmen Ban Doo Hong (Sung Dong Il) ve Dae Woong’un halası Cha Min Soo (Yoon Yoo Sun) arasındaki aşktı.

Dizimizin başında Dae Woong’un dedesi onu keyif yaparken yakalar ve Dae Woong kaçıp bir kamyonetin arkasına biner. İndiğinde yolunu kaybeder ve bir keşiş onu görüp tapınağa getirir. Burada tilkimiz Dae Woong’u kandırır ve hapsolduğu resimden kurtulur. Dae Woong yüksek kayaların üzerinden düşer ve ağır yaralanır. Gumiho ona üzülür ve boncuğunu ona verip onun yaşamasını sağlar. Boncuğunu Dae Woong’a verdiği için onun yanından ayrılmaz ve maceraları da başlar. Başlarına neler gelecek siz izleyip görün derim.

Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin :)

Bu Yazı Toplam 4441 Defa Okunmuştur.

KONU RESİMLERİ

My Girlfriend Is A Gumiho: “Tilkinin Aşkı”
My Girlfriend Is A Gumiho: “Tilkinin Aşkı”
My Girlfriend Is A Gumiho: “Tilkinin Aşkı”
My Girlfriend Is A Gumiho: “Tilkinin Aşkı”

BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM