Facebookta Paylaş Tweetle

Stephen King’in The Stand Mini Dizi mi Oluyor?

Tarih
06 Haz 2015
Yazar

Stephen King’in The Stand Mini Dizi mi Oluyor?

Stephen King'in kıyamet senaryolu korku romanı 'The Stand' (Mahşer) 8 bölümlük mini dizi olmak için Showtime ile görüşmelere başladı.

Warner Bros. ve CBS Films ortaklığında üretilecek yapım hakkında yazar ve yönetmen Josh Boone fikir ile ilgili Showtime kanalı ile görüşmelere başladı.

İlk olarak 1978 yılında yayınlanan roman 1990 yılında revize edilerek yeniden piyasaya sürüldü. Marvel Comics çizgi romanlarına da konu edilen "The Stand" 1994 yılında mini seri olarak ABC kanalında yayınlandı. Yönetmenliğini Mick Garris'in yaptığı mini seri 4 bölüm 366 dakikadan oluştu. Dizinin başrollerinde ise Gary Sinise, Molly Ringwald, Jamey Sheridan ve Rob Lowe yer aldı.

Fakat kim bugünün teknolojisi ile diziyi yeniden ekranlarda görmek istemez ki?

Karanlık hikayenin konusu ise; Biyolojik denemelerin yapıldığı kuruluştan kaçan birinin mutasyona uğramış ölümcül bir grip mikrobunu insanlığın %99 una yaymasını konu edinir. Hayatta kalanlar ise kendilerini kurtaracak bir lider arayışına düşer. İki lider adayı ortaya çıkar. 108 yaşındaki hayırsever rahibe Abagail ve "kötü adam/deccal" Randall Flagg... "Stands" iyi ve kötü arasındaki destansı savaşı anlatıyor.

Fikir 8 bölümlük mini dizi olması ve 3 saatlik büyük bütçeli bir film olarak sona ermesi yönünde.

Bu Yazı Toplam 1494 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM