Facebookta Paylaş Tweetle

Tutankhamun Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

Tarih
07 Kas 2016
Yazar

Tutankhamun Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

İngiliz yazar ve senarist Guy Burt tarafından oluşturulan ve senaryosu kaleme alınan 'Tutankhamun' ITV kanalının macera ve drama türündeki mini dizilerinden biridir.

Yazarın önceki çalışmaları arasında Beowulf: Return to the Shieldlands, Jekyll & Hyde, Kingdom ve Murder in Mind gibi diziler bulunmaktadır. Toplam dört bölümden oluşan mini serisinin tüm bölümlerini Birleşik Krallıklı film yönetmeni Peter Webber (Hannibal Rising/Hannibal Doğuyor, Girl with a Pearl Earring/İnci Küpeli Kız) çekmiştir. Yapımcılığını Simon Lewis'in üstlendiği dizinin üretimi ITV Studios tarafından yapılmakta, Francis Hopkinson ve Catherine Oldfield yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. 180 dakikadan oluşan dizi 16 Ekim-6 Kasım 2016 tarihleri arasında ITV'de yayınlanmıştır.

Oyuncu kadrosunda rol alan isimler, The White Queen dizisinde "IV Edward" olarak bilinen İngiliz oyuncu ve model Max Irons, Jurassic Park filmlerindeki "Dr. Alan Grant" rolü ile bilinen İrlanda asıllı sinema oyuncusu Sam Neill (Peaky Blinders, Alcatraz), Amy Wren (The Last Kingdom, Silk), Catherine Steadman (Downton Abbey, The Tudors), Fransız aktör Nicolas Beaucaire, Jonathan Aris (The Night Manager, Sherlock, Humans), Rupert Vansittart (Game of Thrones), Leon Clingman, Stefan Erasmus ve Susan Danford olarak sıralanmaktadır.

1905 yılında geçen hikaye, henüz yirmili yaşlarında olan İngiliz arkeolog Howard Carter'i (Max Irons) merkezine alır. Carter beş parasız bir haldeyken Mısır'ın en genç Firavun'u Tutankhamun'un mezarını keşfeder ve dünyaca ünlü bir arkeolog haline gelir. Sam Neill dizide Carters'in kazılarını finanse eden ve macera arayan "Lord Carnarvon" karakterini canlandırmaktadır.

Bu Yazı Toplam 4310 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM