Facebookta Paylaş Tweetle

Harlots Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
19 Kas 2016
Yazar

Harlots Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

İlk sezonu sekiz bölüm olarak sipariş edilen 'Harlots' İngiltere'de ITV, Amerika'da ise Hulu'da gösterilecek drama dizilerinden biridir.

Moira Buffini (Jane Eyre, Tamara Drewe) tarafından oluşturulan dizinin ortak yaratıcısı Alison Newman'dir. Dört bölümü Buffini tarafından yazılmıştır. Cat Jones, Jane English ve Debbie O'Malley senaryoya katkıda bulunan isimlerdir. 2016 Haziran ayında çekimlerine başlanmış, Coky Giedroyc (What Remains, Penny Dreadful) ve China Moo-Young (Thirteen, Humans) tarafından yönetilmiştir. Lawrence Till'in (Mr Selfridge, Shameless) yapımcı olarak hizmet verdiği dizinin üretimi Monumental Pictures tarafından yapılmaktadır. Alison Owen (Suffragette, Tulip Fever), Debra Hayward (Bridget Jones’s Baby, Les Misérables), Alison Carpenter, Moira Buffini ve Alison Newman ise yönetici yapımcı olarak görev almaktadır.

Başrollerini Altın Küre ödüllü ve iki kez Oscar'a aday gösterilen İngiliz aktris Samantha Morton (The Last Panther, Minority Report, Max & Ruby), Lesley Manville (Mum, River, Maleficent) ve Jessica Brown Findlay'in (Victor Frankenstein, The Outcast, Downton Abbey) paylaştığı dizide ayrıca Alexa Davies (Raised by Wolves), Rory Fleck Byrne (Damo and Ivor), Poppy Corby-Tuech (The Royals), Rosalind Eleazar, Kate Fleetwood, Richard McCabe (Wallander, Indian Summers), Jordan A. Nash ve Eloise Smyth (Fortitude, The Frankenstein Chronicles) rol almaktadır.

18. Yüzyıl Londra'sında geçen dizi, şehrin en değerli ticari faaliyeti olan "seks" hakkında güçlü bir aile dramasıdır. Gerçek kadınların hikayelerinden uyarlanan gösteri Margaret Wells (Morton) isimli genelev sahibi bir kadını ve kızlarını takip eder. Rakibi Lydia Quigley (Manville) tarafından işyeri saldırıya uğradığında, Margaret ailesini tehlikeye atmak pahasına mücadele edecektir. Margaret'in en büyük kızı ve şehrin en beğenilen fahişesi Charlotte (Brown Findlay) Lydia'nın hem toplumda, hem de aile içindeki konumu ile uğraşmaya başlayacaktır.

Sorumlu yapımcılardan Alison Owen dizi ile ilgili "1760'lı yıllarda Londra'nın her köşesinde girişimci ve inatçı kadınlar tarafından yönetilen genelevler vardı. Tarih onları büyük oranda görmezden geldi. Ancak hikayeleri çirkin, acımasız, esprili ve gerçek." açıklamasında bulunmuştur.

"Harlots" 29 Mart 2017 tarihinde Hulu'da yayınlanmaya başlayacaktır.

Bu Yazı Toplam 3198 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM