Facebookta Paylaş Tweetle

Roman Empire: Reign of Blood Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

Tarih
20 Kas 2016
Yazar

Roman Empire: Reign of Blood Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

'Roman Empire: Reign of Blood' Netflix'te gösterime giren ve gerçek yaşamdan uyarlanan belgesel, tarihsel drama türündeki dizilerden biridir.

Altı bölümden oluşan mini seri Roma İmparatoru Commodus'un hikayesini anlatıyor. Jeremiah Murphy ve Peter Sherman tarafından senaryosu kaleme alınan dizinin yönetmenliğini Richard Lopez yapmıştır. Ortalama 44-48 dakikadan oluşan tüm bölümler 11 Kasım 2016 tarihinde Netflix'te gösterime sunuldu.

Başrolünü The Shannara Chronicles dizisinde "Ander" rolü ile bilinen Avustralyalı aktör Aaron Jakubenko'nun (Spartacus: Blood and Sand) paylaştığı dizide ayrıca Edwin Wright, Genevieve Aitken, Jared Turner (The Shannara Chronicles), Tai Berdinner-Blades ve Calum Gittins rol almaktadır. Hikayenin anlatımı İngiliz aktör Sean Bean tarafından yapılmaktadır.

Konusu

Yakışıklı ve güçlü Commodus (Aaron Jakubenko), Roma'nın en büyük filozof kralı Marcus Aurelius'un (John Bach) oğludur. En büyük aptallığı imparatorluğa inanmasıdır. Babasının ölümünden sonra iktidara geçer ancak herkes imparatorluğunu desteklemez. Ablası Lucilla'da (Tai Berdinner-Blades) dahil olmak üzere birçok komplo teorileri ile karşı karşıya kalır. 177-180 yılları arasında hüküm sürmüştür.

Bu Yazı Toplam 3274 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM