Facebookta Paylaş Tweetle

The Making of the Mob: New York Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
25 Kas 2016
Yazar

The Making of the Mob: New York Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

'The Making of the Mob: New York' New York'un ünlü gangsteri Lucky Luciano ve çetesinin yükselişini konu alan, AMC'nin belgesel ve tarihsel drama türündeki mini dizilerinden biridir.

Stephen David (Roman Empire: Reign of Blood, The American West) tarafından oluşturulan ve üretim sorumlusu olduğu dizi 15 Haziran - 3 Ağustos 2015 tarihleri arasında yayınlanmış ve toplam 8 bölüm sürmüştür. Dizinin çekimleri, aynı zamanda senaryoya da katkıda bulunanan ABD'li yönetmen John Ealer (The World Wars, The American West) tarafından yapılmıştır. Ron Fried, Claire Lawton, Alec Miclod, Joey Marra, Jim Rapsas ve Brian Burstein yapımcı olarak hizmet vermektedir. Üretimi ise AMC Studios ile birlikte Stephen David Entertainment şirketi tarafından yapılmaktadır.

Ana karakter oyuncuları Rich Graff, Ian Bell, Anthony DiCarlo, Jonathan C. Stewart (The American West), Craig Thomas Rivela, Evan Boymel, Taylor M. Graham, Gus Zucco ve Ricky Montano olarak sıralanmaktadır. Dizinin anlatımı ise Amerikalı aktör Ray Liotta tarafından yapılmaktadır. Dizinin eleştirmenler tarafından beğenilmesi ve iyi izlenme oranları "The Making of the Mob: Chicago" adlı ikinci sezon onayı almasını sağlamıştır. İkinci sezon da ise ikonik gangster Al Capone'un yükseliş dönemi ve düşüşü ele alınmaktadır.

"The Making of the Mob" 1905'te başlayan ve 50 yıldan fazla süren olayların konu edildiği sekiz parçalı bir belgesel dramadır. Modern Amerikan Mafyası'nın kökenlerini oluşturan Charles Lucky Luciano, Meyer Lansky, Benjamin Bugsy Siegel, Vito Genovese ve Frank Costello'nun yükselişini anlatır.

Konusu

New York sokaklarının kaosundan, vizyon sahibi gangsterlerden oluşan bir lejyon yükselir. Çaresiz katiller ve cahil dahiler, Amerikan Rüyası'nın kendi versiyonunu yaratmaya kararlıdır. Lucky Luciano, Meyer Lansky, Bugsy Siegel, Vito Genovese ve Frank Costello ittifak kurarak, yeraltı dünyasında devrim yaratırlar. Bu iddialı genç göçmenler, 50 yıllık bir sürede Amerikan mafyasını oluşturmak üzere bir araya gelir. Milyonlar kazanmak, binleri öldürmek ve suçun yönünü sonsuza kadar değiştirmek için... Yetkileri iki kıtaya yayılır, küresel savaşları etkiler ve imparatorluk yaratırlar...

Bu Yazı Toplam 1269 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM