Facebookta Paylaş Tweetle

Daredevil’in Punisher’i Jon Bernthal Oldu

Tarih
10 Haz 2015
Yazar

Daredevil’in Punisher’i Jon Bernthal Oldu

Zombi dizisi The Walking Dead'de canlandırdığı Shane Walsh karakteri ile tanınan aktör Jon Bernthal, Netflix platformunda yayınlanan, Marvel çizgi romanından uyarlanan süper kahraman dizisi Daredevil'ın 2. sezonunda 'Punisher' (Cezalandırıcı) karakterini canlandıracak.

Marvel çizgi roman yazarı Stan Lee Bill Everett tarafından yaratılan Daredevil'ın geliştirici ve yapımcı koltuğunda Drew Goddard oturuyor.

Başrolünde İngiliz oyuncu Charlie Cox'un (Boardwalk Empire) yer aldığı dizinin kadrosunda Deborah Ann Woll (True Blood), Elden Henson (Grey's Anatomy), Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall, Bob Gunton, Ayelet Zurer, Rosario Dawson (Gemini Division) ve Vincent D'Onofrio (Law & Order: Criminal Intent) isimleri yer alıyor.

Berthal, dizinin ikinci sezonunda Marvel'in en popüler karakterlerinden biri olarak bilinen "Punisher" karakterini canlandıracak.

 

Punisher Kimdir?

Gerçek adı Frank Castle olan "Punisher" ilk olarak 1974 yılında The Amazing Spider-Man çizgi romanının 129. sayısında görünmüştür. Dramatik bir geçmişe sahip anti-kahramanın ailesi piknikte iken bir cinayete tanık olduğu için mafya tarafından öldürülmüştür. Öldü sanılan Castle hayatta kalır ve polisin birşey yapmadığı suçluları yok etmek için intikam peşine düşer. Kendince haklı gerekçelerle suçlulara karşı savaş açan karakter farklı yöntemlerle kötüleri cezalandırmaktadır. Sürekli kendini eğitimlerle geliştiren ve tam bir savaşçı haline dönüşen Punisher, SAS ve Amerikan Özel Harekatlar Birliği'nde de eğitimler almıştır. Yakın dövüş sanatları ve gerilla savaşlarında da eğitimli ve tecrübelidir. Nash Ryu'dan yüksek seviyede Ninjutsu eğitimi almış, ağır silahlar kullanan, keskin nişancı, bıçak ustası, kendinden iri ve güçlü düşmanlarını alt edebilecek yetenekte mükemmel bir savaşçıdır. Kostümünde bulunan kuru kafa sembolü ölümün işareti olarak bilinir. Ayrıca kostümündeki kuru kafa psikolojik olarak düşmanlarının hedef noktasını kafası yerine o yöne çekmektedir. Gövdesine aldığı mermilerden sağlam zırhı sayesinde yara almadan kurtulmaktadır. Kuru kafanın her dişinde bir şarjör mermi bulunmaktadır. Bu acımasız karakter Gerry Conway, John Romita ve Ross Andru tarafından yaratılmıştır.

Tek başına ayrı bir dizi olacak bu karakterin dizide nasıl bir pozisyonda bulunacağını kestirmek oldukça zor. Fakat diziye heyecan ve renk katacağı inkar edilemez bir gerçek. Tahminler Matt Murdock'a arka planda destek vereceği yönünde.

Jon Bernthal The Walking Dead dizisinden sonra Harry's Law, Robot Chicken, Mob City, Show Me a Hero dizilerinde rol almıştır. Bana göre Punisher'i canlandırması açısından Jon Bernthal ideal ve mükemmel bir seçim olmuş.

2016 yılında 2. sezonu yayınlanacak dizinin showrunners koltuğunda Doug Petrie ve Marco Ramirez oturuyor.

Bu Yazı Toplam 3335 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

2 Yorum


 • Avatar

  Kenan diyor ki:

  / 14-12-2016

  "The walkind Dead'i izlemeden önce bu diziyi izledim bu adama kanım ısınmıştı baya ilgimi çekmişti fakat The Walking Dead'i izledikten sonra bu aşağlık adamı neden bu dizilere koymuşlar diye üzüldüm!"

 • Avatar

  Yavuz diyor ki:

  İzmir / 01-12-2015

  "İsabet olmuş. Bana kalırsa oynayacağı role yakışan bir aktör. Dizinin 2. sezonu hareketli geçeceğe benziyor."

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM