Facebookta Paylaş Tweetle

Star Trek: Discovery Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
08 Ara 2016
Yazar

Star Trek: Discovery Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Bryan Fuller ve Alex Kurtzman ikilisi tarafından oluşturulan 'Star Trek: Discovery' CBS'nin 2017 yılında gösterime girecek bilim kurgu türündeki dizilerinden biridir.

Amerikalı senarist ve televizyon yapımcısı Fuller, daha önce "Hannibal", "Heroes" ve "Star Trek: Voyager" gibi popüler dizilere yaptığı çalışmaları ile öne çıkar. Alex Kurtzman ise "Scorpion", "Hawaii Five-0", "Limitless", "Sleepy Hollow" ve "Fringe" dizilerinde senarist ve yapımcı olarak hizmet vermiştir. İkili ile birlikte Heather Kadin, Gretchen J. Berg, Aaron Harberts, Rod Roddenberry, Trevor Roth ve David Semel yönetici yapımcı olarak üretimde görev almaktadır. Gretchen J. Berg ve Aaron Harberts ayrıca dizinin üretimden sorumlu yapımcılarıdır. Nicholas Meyer (danışman), Vincenzo Natali (yönetmen) ve Akiva Goldsman (destek) ise yapımcılığını üstlenmektedir. Çekimleri Toronto'da yapılan dizi CBS Television Studios ile birlikte Secret Hideout, Living Dead Guy Productions ve Roddenberry Entertainment şirketleri tarafından üretilmektedir. Bölüm başına ortalama 6-7 milyon dolar bütçe sağlanmıştır.

Dizi ilk kez 2015 Kasım ayında duyuruldu. 2016 Şubat ayında ise showrunner olarak Fuller ile anlaşma sağlandı. Fuller ve Kurtzman ile birlikte önceki Star Trek serisi ve filmlerine çalışmalar yapmış Nicholas Meyer ve Star Trek'in yaratıcısı Gene Roddenberry'nin oğlu Rod danışman olarak üretime destek verdi. Üretim, Ralph McQuarrie'nin orijinal tasarımlarından ilham alarak ve farklı bir konu geliştirerek bir önceki serinin mirasını sürdürmeye özen gösterdi. 2016 Ekim ayında Fuller, bazı taahhütler nedeni ile dizi sorumluluğunu devretti. Berg ve Harberts günlük üretime geçti ve Goldsman destek olarak katıldı.

Oyuncu kadrosu henüz netleşmeyen dizide ABD'li aktör Doug Jones (Falling Skies, The Strain), Anthony Rapp (Law & Order: Special Victims Unit), The Walking Dead'de "Sasha" karakterini canlandıran Sonequa Martin-Green ve tekrarlayan rolleri ile Michelle Yeoh'un (Marco Polo, Strike Back) rol alacağı açıklandı.

Konusu

Günümüzün çağdaş versiyonu olan dizi, Star Trek serisinin olaylarından 10 yıl öncesini konu edinir. Uzun metrajlı filmlerin zaman çizelgesinden ayrı olarak, yeni dünyalar ve medeniyetler keşfeden USS Discovery mürettebatını izler. Discovery, Star Trek tarihinde daha önce bahsedilen ancak keşfedilmemiş bir olayın etrafında dönüyor.

İlk etapta 2017 Ocak ayında yayınlanması planlanan dizi, üretimde yaşanan gecikmelerden dolayı Mayıs ayına ertelenmiştir.

Bu Yazı Toplam 3187 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM