Facebookta Paylaş Tweetle

Black Sails: “Savaşa Karşı Savaş”

Tarih
21 Kas 2014
Yazar

Black Sails: “Savaşa Karşı Savaş”

Black Sails, Robert Louis Stevenson’ın klasik romanı “Define Adası”ndan 20 yıl öncesini anlatmaktadır. Hikaye, Kaptan Flint ve adamları etrafında dönmektedir.

Tarihin en ünlü korsanlarından olan Kaptan Flint, bir yandan İngiliz donanmalarından kaçarken, diğer yandan tayfasına yeni katılan John Silver'ın elinde bulunan hazine haritasının sevdasına düşer. Kaptan Flint’in "Define Adası" romanında sözü edilen defineye nasıl ulaştığını ve onu nasıl gömdüğünü sadece Black Sails sayesinde öğrenebiliriz!

Black Sails | Oyuncular

Black Sails | Oyuncular

Dizi Künyesi

  • IMDB: 7,9 / 10 - 18.779 Oy
  • Yaratıcısı: Jonathan E. Steinberg, Robert Levine
  • Tür: Aksiyon, Macera, Drama
  • İlk bölüm yayın tarihi: 25 Ocak 2014
  • Orjinal Kanal: Starz
  • Ülke: ABD
  • Dil: İngilizce
  • Süre: 52 Dakika
  • Ödüller: Primetime Emmy Bir Dizide En İyi Ses Kurgusu Ödülü, Primetime Emmy Yardımcı Rol İçin En İyi Görsel Efekt Ödülü

 

İlk sezonun ardından, ikinci sezonun başlamasına sayılı günler kala (24 Ocak 2015) dizi hakkındaki düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bir kitabın ilk sayfaları, başladığım bir işin ilk günleri bana her zaman sıkıcı gelmiştir. Birçok insan yeni birşeye başlarken direnç gösterir, hemen adapte olamaz. Bu dizi ve sinema filmleri için de geçerlidir. Genel olarak dizilerin bir çoğu ilk sezona ağır başlıyor ve izleyiciyi ekrana bağlayamıyor. Beklediğini alamayan izleyici koparak takibi bırakıyor. Black Sails'de ilk sezon çok tempolu geçti diyemeyiz. İlk sezon giriş bölümü olduğundan daha çok karakterleri tanıtan ve yaşanacak olaylara zemin hazırlayan bir havada geçti. Macera ve sürükleyicilik eminim ikinci sezon da kendini gösterecek ve herşey rayına oturacaktır. Fakat izleyicinin o kadar vakti ve sabrı olmadığından diziye sadık kalmıyor. Başarılı yapıtların çoğuna baktığımızda TWD, Spartacus, Prison Break, Breaking Bad, Supernatural ilk bölümden itibaren izleyiciyi etkilemeyi başardığını ve sürükleyiciliği her bölüm arttırarak devam ettirdiğini görüyoruz. Sözün özü Black Sails'in ilk sezonu sıkıcı ve aksiyon olmadan geçti.

Dizilerde bir karakterin ön plana çıkması ve onunla empati kurmanız çok önemlidir. Black Sails'de aradığım karakter oyuncusunu bir türlü bulamadım. Şimdilik zekası ile John Silver diğerlerinden bir adım öne çıkarak etkilemeyi başarabildi beni. Ayrıca bölümler çok fazla entrika ve konuşma içeriyor. Sinemanın kostümsüz kahramanı Bruce Lee'nin dediği gibi "Sinemada daha çok görselliği ön planda tutacaksın, diyaloglar kısa ve öz olacak."

Spartacus'ten sonra Starz boş bir projeye imza atmaz. Daha ikinci sezonu başlamamış bir diziye şimdiden üçüncü sezon onayını verdiyse mutlaka iyi şeyler olacaktır. Şimdiye kadar izlediklerimizi hazırlık aşaması olarak görelim ve ikinci sezon daha iyi olacağını umut edelim.

Bu Yazı Toplam 2231 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM