Facebookta Paylaş Tweetle

Z: The Beginning of Everything Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
08 Ara 2016
Yazar

Z: The Beginning of Everything Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Dawn Prestwich ve Nicole Yorkin tarafından oluşturulan 'Z: The Beginning of Everything' Amazon Video'nun dönem draması türündeki dizilerinden biridir.

Dizi, Amerikalı çağdaş yazar Therese Anne Fowler'in 2013 yılında yazdığı "Z: Zelda Fitzgerald A Novel" adlı romanından uyarlanmıştır. Pilot bölümü 5 Kasım 2015 tarihinde yayınlanmış ve devamı için onay verilmiştir. İlk sezonu toplam on bölümden oluşacak dizinin kalan bölümleri 27 Ocak 2017 tarihinde gösterime sunulacaktır.

Prestwich ve Yorkin daha önce "The Killing", "Flashforward", "The Riches", "Carnivàle", "Judging Amy", "Chicago Hope" ve "Picket Fences" dizilerinin ortak yapımcılığını yapmışlardır. İkili ile birlikte Pamela Koffler, Christine Vachon ve Christina Ricci üretimde görev almaktadır. Amazon Studios ile birlikte Sugar Mama Productions tarafından üretilmektedir. Dizinin çeşitli bölümleri Mike Barker (Outlander), Neasa Hardiman (Happy Valley) ve Tim Blake Nelson (Klondike) tarafından yönetilmiştir. Pilot bölümün senaryosu, aynı zamanda dizinin yaratıcıları olan Dawn Preswich & Nicole Yorkin ikilisi tarafından yazılmış Nelson tarafından yönetilmiştir. 27 Ocak'ta yayınlanacak ilk bölüm "Just Humans" başlığını taşımaktadır.

"Zelda Sayre Fitzgerald" rolü için Altın Küre ve Emmy ödülü adaylığı bulunan Amerikalı aktris Christina Ricci (Monster, The Lizzie Borden Chronicles) uygun görülmüştür. 20. Yüzyılın en büyük Amerikan yazarlarından kabul edilen İrlanda asıllı "F. Scott Fitzgerald" rolünü ise İngiliz aktör Gavin Stenhouse (Allegiance, Iconicles) canlandırmaktadır. David Hoflin (Neighbours, Alcatraz, American Crime), Oscar adaylığı da bulunan Emmy ödüllü ABD'li aktör David Strathairn ("Good Night, and Good Luck", The Blacklist, Alphas), Jamie Anne Allman (The Killing, Preacher), Kristine Nielsen, Holly Curran, Maya Kazan (Sleepy Hollow, Boardwalk Empire) ve Sarah Schenkkan kadroda rol alan diğer oyunculardır.

Konusu

Dizi, ABD'de caz çağı olarak adlandırılan ve 1920'li yılların simgesi haline gelen, güzel, yetenekli ve asi roman yazarı Zelda Sayre Fitzgerald'ın yaşamını anlatır. Hikaye, henüz hiç bir kitabı yayınlanmamış F. Scott Fitzgerald (Gavin Stenhouse) ile Zelda'nın tanışmadığı dönemde başlar. İlk karşılaşmalar, tutkulu ve çalkantılı aşk olayları anlatılır. Kurdukları cennet, evliliklerinin ardından birer cehennem çukuruna dönüşür. Çılgın partiler, onur kırıcı sözler, kıskançlıklar, alkol ve zina ile yıkılan hayaller ilerleyen yıllarda akıl hastalığı ile mücadeleye varır.

Bu Yazı Toplam 3548 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM