Facebookta Paylaş Tweetle

Flower Boy Next Door - İnceleme

Tarih
11 Haz 2015
Yazar

Flower Boy Next Door - İnceleme

Go Dok Mi (Park Shin- Hye) yalnız yaşayan, geçmişte yaşadığı bazı olaylardan dolayı evinden pek dışarı çıkmayan asosyal bir kızdır.

Sessiz ve sakin bir kız olan Go Dok Mi’nin en büyük eğlencesi ise karşı binadaki Doktor Han Tae Joon'u (Kim Jung San) dürbünle gözetlemektir.

Enrique Geum (Yoon Shi-Yoon) sevimli, eğlenceli, hareketli, konuşkan bir genç. Video oyunları yapan bir deha. Han Tae Joon’un kuzeni olan Enrique biraz meraklı ve kendini beğenmiş biri. Go Dok Mi, Han Tae Joon’un evini gözetlerken Enrique onu görür ve onu yakalamak için evine gider. Ancak daha sonra Go Dok Mi’nin kendinden çok farklı olduğunu anlar. Onu çözmeye ve saklandığı evinden dışarı çıkarmaya çalışır. Bunu yaparken de ona karşı hisleri değişir ve ondan hoşlanmaya başlar. Bakalım Enrique’nin hisleri karşılık bulacak mı?

 

Oyuncular

Flower Boy Next Door Oyuncular

Dizi Künyesi

 • IMDB: 7.7 / 10
 • Orijinal Adı: Yiutjib Ggotminam
 • İngilizce Adı: My Flower Boy Neightbor / Neighbor Hottie
 • Tür: Romantik, komedi
 • Dil: Korece
 • Ülke: Güney Kore
 • Yayın Dönemi: 7 Ocak 2013 – 26 Şubat 2013
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Senarist: Yoo Hyun-Sook, Kim Eun-Jung
 • Yönetmen: Jung Jung-Hwa
 • Süre: 60 dakika

 

Diziyi izlemediyseniz bu yazı spoiler içermektedir!

İzlediğim en güzel Kore dizilerinden biriydi. Romantik komedi dizileri seviyorsanız beğenerek izleyeceğinizi umuyorum. Güzel ve özgün senaryosu oyuncuların gerçekçi performansıyla birleşince ortaya izleyiciyi sıkmayan bir romantik komedi çıkmış.

Go Dok Mi rolüne hayat veren Park Shin Hye bu dizide de oyunculuğunu konuşturmuş. Go Dok Mi lise yıllarında yaşadığı olaylardan dolayı çok aşağılanmış. Bu yüzden de insanlardan korkar hale gelmiş ve kendini evine kapatmış. Mecbur kalmadığı sürece evden çıkmayan Dok Mi, tam bir ‘’Şehirli Rapunzel’’dir. Her gün düzenli olarak dürbününü alır ve karşı binada yaşayan Han Tae Joon’u gözetler. Dok Mi kitap editörlüğü yapmaktadır ve hayali çocuk kitapları yazmaktır.

Enrique Geum rolünü canlandıran Yoon Shi-Yoon’u yeni tanıdım ve çok sevdim. Rolünün hakkını veren oldukça başarılı bir oyuncu. Enrique Geum, 9 yaşında ailesiyle İspanya’ya gitmiş ve orada büyümüştür. Video oyunu yapan Enrique ilk oyununu 17 yaşında yapmıştır. Oyun şirketleri onun bir deha olduğunu düşünmekte ve onun peşinden koşmaktadır. Belki de Enrique’nin biraz kendini beğenmiş olmasının sebebi budur. Şımarık gibi görünse de aslında çok sevimli, iyi kalpli, tatlı ve tam bir futbol tutkunudur. Başta Seo Young (Kim Yoon-Hye)’u sevse de bu çok kısa sürer ve Go Dok Mi’den hoşlanmaya başlar.

İzlediğim çoğu Kore dizisinde olduğu gibi bunda da başroldeki kızdan hoşlanan ikinci bir erkek var. Oh Jin Rak (Kim Ji-Hoon), Go Dok Mi’nin yan komşusudur. İkisi aynı gün binaya taşınırlar ve Jin Rak, Dok Mi’yi ilk kez o gün görür. O günden beri 3 yıl ondan hoşlanmaya devam eder fakat bir türlü söyleyemez. Webtoon yazarı olmayı amaçlar ve Dok Mi’den ilham alarak ‘’Şehirli Rapunzel’’ adlı bir webtoon yayınlar. Beş parasız gibi gözükse de hayallerini gerçekleştirmek için zengin ailesini terk etmiştir. Tabi daha sonra gerçekten beş parasız kalmıştır ama orasını izleyince görürsünüz.

Bu dizinin kötü karakteri de Cha Do Hui (Park Soo Jin). Bu kız, lisede Dok Mi’nin en yakın arkadaşıymış fakat diğer insanların onları dışlamasına daha fazla dayanamaz ve Dok Mi ile bağlarını koparıp başkalarıyla takılmaya başlar. Bununla da kalmaz diğer kızlar gibi Dok Mi’yi ezmeye ve aşağılamaya başlar. Yıllar sonra bu ikili yeniden karşılaşır ve Cha Do Hui, Dok Mi’ye zor günler yaşatır. Modacı olan bu kız tam bir paragözdür. Amerika’da üniversiteye giderken Oh Jin Rak ile tanışır ve zengin bir ailenin çocuğu olduğunu öğrendiğinde onu bulmaya gelir. Zaten Dok Mi ile de bu sırada karşılaşırlar.

Oh Dong Hoon (Go Kyung-Pyo) ve Watanabe (Kouki Mizuta) dizinin en sevimli karakterleri. Oh Dong Hoon, Oh Jin Rak’ın ev arkadaşı ve webtoon asistanıdır. Watanabe ise Japon bir aşçıdır ve her ülkeyi gezerek oranın yemeklerini öğrenmek hayalidir. Dong Hoon’un Watanabe’ye Korece tamlamaları açıklamaya çalışması benim en sevdiğim sahneler arasındaydı.

Son olarak Han Tae Joon (Kim Jung San) ve Seo Young'dan (Kim Yoon-Hye) bahsedeceğim. Han Tae Joon kibar bir doktor ve Enrique’nin kuzeni. Dok Mi’den haberi olmadan yaşamaktadır. Seo Young, Enrique’nin ilk aşkı olmasına rağmen onu sadece arkadaşı olarak görür ve Han Tae Joon’dan hoşlanır. Bu ikili arasında bir aşk başlayacağını düşünürken Han Tae Joon askere gider ve her şey başlamadan biter.

Dizinin başından biraz bahsedecek olursam Dok Mi her sabah olduğu gibi Han Tae Joon’u gözetler. Tae Joon’un bir köpeği vardır ve Dok Mi masanın üzerindeki çaydanlığın köpeğin üzerine döküleceğinden korkar. Köpeğe bir şey olmasından korktuğu için Han Tae Joon’u takip eder fakat ona yetişemez. Han Tae Joon’un evine gelir ve 911’e haber verir. Kapının önünde beklerken Enrique gelir ve Dok Mi’yi görür. Dok Mi korkup evine kaçar. Sonraki sabah Enrique, Dok Mi’yi dürbünle evi izlerken görür ve onu yakalamak için Dok Mi’nin evine gider. Ancak apartman sakinleri tarafından sapık sanılır ve Dok Mi’yi yakalayamaz. Daha sonra Dok Mi ile dışarıda karşılaşır ve onunla tam anlamıyla zıt kişiliklerinin olduğunu fark eder. Onun neden evinden dışarı çıkmadan yaşadığını ve insanlardan korktuğunu merak eder ve onun dünyasına bir yolculuğa başlar.

Kısacası dizi güzel ve kendini izletiyor. Sıkılmadan izleyebileceğiniz bir romantik komedi arıyorsanız bu dizi tam sizlik.

Bu Yazı Toplam 1928 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM