Facebookta Paylaş Tweetle

The Walking Dead 7. Sezon 9. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?

Tarih
15 Ara 2016
Yazar

The Walking Dead 7. Sezon 9. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?

11 Aralık'ta ara sezon finali yapan AMC'nin hit serisi The Walking Dead'in 7. sezon 9. bölüm başlama tarihi şimdiden merak konusu oldu.

Önceki yıllarda olduğu gibi TWD yine iki parçaya bölündü. 23 Ekim 2016 tarihinde 7. sezon prömiyerini yapan dizinin ilk sekiz bölümü yayınlandı ve "Hearts Still Beating" başlıklı bölümün ardından 11 Aralık'ta sezon arasına girdi. Sezonun ikinci yarısı yani 9. bölüm başlama tarihi ise 12 Şubat 2017 Pazar olarak resmi olarak açıklandı.

Glenn ve Abraham'ın Negan tarafından feci şekilde öldürülmesi "7. sezon kim ölecek?" sorularını yanıtlamış oldu. Grup lideri olarak Rick bu durumdan kendini sorumlu tuttu ve vicdani bir rahatsızlık duyarak, grubunun daha fazla zarar görmesine engel olmak adına Negan ve çetesine boyun eğdi. Negan ve çetesine erzak temin ederek grubunu ve ailesini koruyacağını düşündü fakat işler umduğu gibi gitmedi. Daryl'in esir alınması, Negan'ın huzuru kaçıran ziyaretleri ve sürekli aşağılayıcı tavırları, Aaron'un çete tarafından dövülmesi, Spencer'in karnı deşilerek hakettiği feci ölümü, Carl'ın ve Rosita'nın Negan'ı öldürme teşebbüsü sonrasında Olivia'nın öldürülmesi ve Eugene'in esir alınması bardağı taşıran son damla oldu. Daha fazla bu duruma seyirci kalamayacağını ve işlerin her halükarda b*ka sardığını düşünen Rick, Michonne'un da desteği ile savaşmaya karar verdi.

İkinci yarı teması "Rise up/ Yükselmek" olarak adlandırıldı. Başlıktanda anlaşılacağı gibi Rick ve arkadaşları kendilerini toparlıyor ve muhtemelen diğer grupların da desteği ile "Saviors" çetesi ile kıran kırana bir savaşa giriyor. Nihayet özlenen sahneler geri gelmek üzere...

Rick ve Aaron erzak toplamaya gittiğinde sadece botları görünen kişinin kim olduğu da umarım yeni bölüm ile gün ışığına çıkar.

Bu Yazı Toplam 2795 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM