Facebookta Paylaş Tweetle

The Young Pope 2. Sezon Onayı Aldı

Tarih
15 Ara 2016
Yazar

The Young Pope 2. Sezon Onayı Aldı

HBO, Sky ve Canal Plus ortak yapımı olan drama serisi The Young Pope ikinci sezon için yenilendi.

Başrolünde Jude Law'ın oynadığı, Oscar ödüllü yönetmen Paolo Sorrentino'nun ilk TV dizisi olan The Young Pope ikinci sezon onayını aldı. İlk sezon kadroda ayrıca Diane Keaton, Silvio Orlando, Javier Cámara, Scott Shepherd, Cécile de France, Ludivine Sagnier, Toni Bertorelli ve James Cromwell rol aldı.

Yenileme haberi ilk etapta 20 Ekim 2016 tarihinde Wildside şirketinin üretimde görev alan yapımcısı Lorenzo Mieli tarafından yapıldı. Mieli, dizinin ikinci bir sezon için geliştirildiğini açıkladı ancak bugün resmiyet kazandı.

İtalya, Almanya, İngiltere, İrlanda ve Avusturya'da Sky Atlantic kanalında yayınlanan dizi, Fransa'da Canal+, Amerika'da ise HBO'da yayınlanmaktadır. İkinci sezon üretimini de İtalyan şirketi olan Wildside yapacaktır. Sorrentino senaryoyu bitirir bitirmez finansman için HBO, Sky ve Canal Plus ortaklarına götürecek.

İtalya'nın bugüne kadar ki en pahalı televizyon dizisi olan The Young Pope'nin 10 bölümden oluşan ilk sezonun bütçesi yaklaşık 45 milyon dolardı. Dağıtım firması FremantleMedia tarafından 80'den fazla ülkeye satıldı. Wildside ile birlikte Haut et Court TV ve Mediapro dizisinin ortak yapım şirketleridir.

İtalyan başbakanı Matteo Renzi Ekim ayında Hollywood Reporter'a yaptığı açıklamada, İtalyan televizyonundaki orijinal yapımların patlamasını temsil eden bir gösteri olarak değerlendirdi ve dizinin büyük bir hayranı olduğunu söyledi.

Bu Yazı Toplam 2257 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM