Facebookta Paylaş Tweetle

Maniac Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Tarih
15 Ara 2016
Yazar

Maniac Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Emmy ödüllü ABD'li yönetmen ve senarist Cary Fukunaga tarafından oluşturulan 'Maniac' Netflix'in sitcom türündeki kara mizah dizilerinden biridir.

Daha önce True Detective'in üretiminde görev alan ve yönetmenliğini yapan Fukunaga ile birlikte Jonah Hill, Emma Stone, Michael Sugar, Doug Wald, Kruke Kristiansen, Anne Kolbjornsen, Espen PA Lervaag, Kjetil Indegard ve Ashley Zalta yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. Patrick Somerville (The Leftovers, The Bridge, 24: Live Another Day) senaryo geliştirmesine katkıda bulunmaktadır. Çekimlerini Fukunaga'nın yapacağı gösterinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacaktır. Paramount Television ve Anonymous Content şirketleri tarafından üretimi yapılan dizinin bölümleri ortalama 30 dakika sürmektedir.

2014 yapımı bir Norveç komedi dizisi olan "Maniac" Netflix için yeniden uyarlanmıştır. Orjinal yaratıcıları Espen PA Lervaag ve Håkon Bast Mossige ikilisidir. 23 Ocak 2016 tarihinde siparişleri verilmiş, Amerikalı romancı ve kısa öykü yazarı Patrick Somerville senaryoyu geliştirmeye başlamıştır.

Gösterinin başrollerinde ABD'li sinema oyuncusu Jonah Hill (Superbad, Knocked Up, Funny People, Get Him to Greek, Moneyba) ve film yıldızı Emma Stone (Superbad, La La Land,Zombieland, The Amazing Spider-Man) rol alıyor. Her iki oyuncu da Oscar, Altın Küre ve BAFTA'ya aday gösterilmiş ve "Superbad" filminde birlikte rol almışlardır. Kadroda ayrıca Justin Theroux (The Leftovers), Josh Pais (Ray Donovan, Law & Order: Special Victims Unit), Rob Yang, Geoffrey Cantor (Daredevil, Feed the Beast) ve çocuk yıldız Aaralyn Anderson bulunuyor.

Konusu

Harika bir hayat yaşayan ama aslında sadece hayal dünyasında olan, akıl hastanesindeki genç bir adamı konu edinecek.

Bu Yazı Toplam 2162 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM