Facebookta Paylaş Tweetle

Marcella Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
16 Ara 2016
Yazar

Marcella Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

The Bridge'nin yaratıcısı İsveçli senarist ve aktör Hans Rosenfeldt tarafından oluşturulan 'Marcella' ITV kanalının polisiye, gerilim ve suç draması türündeki dizilerinden biridir.

Rosenfeldt ile birlikte Nicola Larder (Casualty) ve Tony Wood üretimde hizmet vermektedir. İlk sezonu 8 bölümden oluşan gösterinin yedi bölümünün senaryosunu Rosenfeldt yazmıştır. Marston Bloom, Mark Greig ve Ben Harris senaryoya katkıda bulunmuşlardır. Üçer bölümün çekimlerini Charles Martin ve Jonathan Teplitzky, iki bölümü ise Henrik Georgsson (Bron/Broen) yönetmiştir. Çekimlerin çoğu Londra ve Port Dover'da yapılmıştır. Dizinin yapımcılığını BAFTA ödüllü yapımcı Andrew Woodhead (Fortitude, Sinbad, Law & Order: UK, Spooks) üstlenmiştir. Bölümleri ortalama 46-47 dakika süren "Marcella" Buccaneer Media şirketi tarafından üretilmektedir.

4 Nisan 2016 tarihinde İngiltere ve İrlanda'da ITV kanalında ekranlara giriş yapan dizi, 17 Mayıs'ta yayınlanan sekizinci bölümün ardından sezon finalini yapmıştır. 26 Ağustos'ta ikinci sezon onayını almış ve 2017 yılı içerisinde geri döneceği açıklanmıştır. İngiltere ve İrlanda dışında tüm dünyada gösterimi Netflix'e aittir.

İngiliz aktris Anna Friel (American Odyssey), Nicholas Pinnock (Fortitude) ve IFTA ödüllü İrlandalı oyuncu Sinéad Cusack'ın (Jekyll & Hyde, Camelot) başrolünü paylaştığı dizide ayrıca Nina Sosanya (Silk), Harry Lloyd (Manhattan, Game of Thrones, Robin Hood), Laura Carmichael (Downton Abbey), Charlie Covell, Maeve Dermody (And Then There Were None), Jamie Bamber (Law & Order: UK, Battlestar Galactica), Patrick Baladi (Mistresses), Ray Panthaki, Stephen Lord (Shameless), Ian Puleston-Davies (Beowulf: Return to the Shieldlands), Tobias Santelmann (The Last Kingdom), Florence Pugh, Ben Cura (The Royals), Andrew Lancel (The Bill) ve Jack Doolan (The Green Green Grass) rol alıyor.

Konusu

Eski Londra dedektifi Marcella Backland (Anna Friel) kocasının onu iki çocuğu ile terk etmesinin ardından perişan olur. Gayrimenkul zengini Gibson ailesinin yönetimindeki DTG İnşaat'ta hukuk danışmanı olarak çalışmaya başlar. 11 yıl önceki çözülmemiş ve yeniden faaliyete geçtiği düşünülen bir seri katil araştırması için baş dedektif kendisini ziyaret eder ve Marcella yeniden takımına geri döner. Bir yandan evliliğini kurtarmaya çalışırken, diğer yandan kendini online arkadaşlık ve fuhuş siteleri ile birlikte, şüpheli davranışları olan kocasının patronlarının dünyasında bulur.

Bu Yazı Toplam 2801 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM