Facebookta Paylaş Tweetle

Scandal 5. Sezon Ne Zaman?

Tarih
12 Haz 2015
Yazar

Scandal 5. Sezon Ne Zaman?

Kerry Washington ve Henry Ian Cusick'in başrollerini paylaştığı ABC'nin politik gerilim dizisi Scandal'ın 5. sezon başlama tarihi netleşti.

Grey's Anatomy'nin yapımcısı ve yaratıcısı Shonda Rhimes'in imzasını taşıyan dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Columbus Short, Darby Stanchfield (Jericho, NCIS), Katie Lowes (Easy Money), Guillermo Díaz, Jeff Perry gibi isimler yer alıyor.

Başlangıcından bu yana sürekli yükselen izleyici sayısı ve reytingleri ile dikkat çeken dizinin en son bölümü 14 Mayıs 2015 tarihinde yayınlandı. 4. Sezon bölüm başına ortalama 12,66 milyon kişi tarafından izlendi. 4. Sezon prömiyeri 11,96 milyon kişi tarafından seyredilen dizinin sezon finali ise 8,08 milyon kişi tarafından izlendi.

Kırktan fazla ödüle aday olarak gösterilen dizi çeşitli dallarda ödüller kazandı. Drama Dizisi En İyi Konuk Oyuncu Emmy Ödülü'nü Dan Bucatinsky kazandı. Dizinin başrol kadın oyuncusu Kerry Washington bir kez Altın Küre ve iki kez Emmy Ödülü'ne aday gösterildi fakat kazanamadı. Ancak dizide başarılı performansı ve oyunculuğundan dolayı çeşitli dallarda ödüller aldı.

ABC Studios ve ShondaLand yapım şirketleri tarafından üretimi yapılan dizi 24 Eylül Perşembe günü 5. sezon prömiyerini yapacak.

Bu Yazı Toplam 1468 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM