Facebookta Paylaş Tweetle

Castle 8. Sezon Ne Zaman?

Tarih
12 Haz 2015
Yazar

Castle 8. Sezon Ne Zaman?

ABC'de yayınlanan polisiye, komedi, dram türlerindeki sevilen dizi Castle'ın 8. sezon başlama tarihi netleşti.

Dizinin başrollerinde Kanada'lı oyuncular Nathan Fillion ve Stana Katic rol alıyor. Castle'dan sonra en uzun soluklu dizisi Two Guys and a Girl olan Nathan Fillion ayrıca Firefly dizisiyle de bilinir. Stana Katic ise bu dizi ile kariyerinin zirvesine çıkmıştır. 2009 Yılından beri ekranlarda olan dizinin yıldız oyuncusu gösterildiği adaylıklardan altısını kazanmıştır.

Dizinin kadrosunda yer alan diğer oyuncular ise Susan Sullivan (Dharma & Greg), Molly Quinn, Jon Huertas, Tamala Jones (For Your Love), Seamus Dever (General Hospital), Ruben Santiago-Hudson ve Penny Johnson Jerald (24) olarak sıralanmaktadır.

İlk kez 9 Mart 2009 tarihinde çıkış yapan dizinin toplamda 151 bölümü gösterilmiş, en son bölümü ise 11 Mayıs 2015 tarihinde yayınlanmıştır. Yayınlanan 7. sezonu ortalama bölüm başına 10,69 milyon kişi tarafından seyredilmiştir. En fazla izleyiciyi ise 2. sezon 18. bölümünde topladı. "Boom" isimli bölüm toplam 14,5 milyon kişi tarafından seyredildi.

Beacon Pictures ve ABC Studios şirketlerinin ortak yapımı olan dizi bugüne kadar ikisi Emmy olmak üzere kırkbirtane adaylık elde etti. Emmy ödülü alamasa da gösterildiği adaylıkların yirmiikisini kazandı.

Castle 8. sezon ilk bölümü 21 Eylül Pazartesi günü ABC ekranlarında olacak.

Bu Yazı Toplam 2322 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM