Facebookta Paylaş Tweetle

The Big Bang Theory 9. Sezon Ne Zaman?

Tarih
13 Haz 2015
Yazar

The Big Bang Theory 9. Sezon Ne Zaman?

CBS kanalında yayınlanan komedi dizisi The Big Bang Theory 9. sezon başlama tarihi netleşti.

Two and a Half Men, Mike & Molly gibi dizilerin yazarı ve yapımcısı Chuck Lorre ve Bill Prady tarafından yaratılan dizinin yapımcılığında ayrıca Steven Molaro görev almaktadır. Her üç isimin de dizinin yazarlığında imzası vardır. Dizinin ortak yapımı ise Chuck Lorre Productions ve Warner Bros Televizyon şirketleri tarafından üstlenilmektedir.

TV eleştirmenleri tarafından başarılı notlar alan dizi erişilemeyen yüksek reytinleri sayesinde ABD televizyonlarında uzun süre hükümdarlık sürdü.

İlk olarak 24 Eylül 2007 tarihinde yayınlanan dizi birinci sezon bölüm başına 8,31 milyon izleyici çekti. İzleyici oranı her sezon giderek yükseldi ve 7 nci sezon en iyi derecesini elde etti. Ortalama bölüm başı 19,96 milyon kişi tarafından seyredildi. 8 nci sezon ise hafif bir düşüş yaşayarak bölüm başı ortalama 19,05 milyon izleyiciyi ekran başına topladı. Dizinin en çok izlenen bölümü ise 20,44 milyon izleyici ile 7 nci sezon yayınlanan "The Deception Verification" isimli bölümü oldu.

Dizinin oyuncu kadrosu Johnny Galecki (Roseanne), Jim Parsons, Kaley Cuoco (8 Simple Rules, Charmed), Simon Helberg, Kunal Nayyar, üçüncü sezon dahil edilen Melissa Rauch, Mayim Bialik olarak sıralanmaktadır.

Dizinin başrol oyuncularından Jim Parsons üç Emmy ödülü kazanırken Kaley Cuoco ise Altın Küre'nin sahibi oldu.

The Big Bang Theory 21 Eylül Pazartesi günü 9. sezon ilk bölümü ile CBS ekranlarında izleyicileri ile buluşacak.

Bu Yazı Toplam 1750 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM