Facebookta Paylaş Tweetle

İptal Edilen Yabancı Diziler Listesi (2014-2015)

Tarih
13 Haz 2015
Yazar

İptal Edilen Yabancı Diziler Listesi (2014-2015)

Eylül 2014 tarihinden bu yana durumları netleşen, iptal edilen, final yapan veya son sezonuna giren dizi ve program listesi alfabetik olarak aşağıda sıralanmıştır.

Not: Listeye yenileri katılabilir veya iptal edilmiş, sonlandırılmış bir dizi yeniden başka kanalda gösterime girebilir. Böyle bir durumu yorum yazarak veya mail ile bildirdiğiniz taktirde liste yeniden düzenlenecektir.

A

A to Z (NBC)
1 Sezon 13 bölüm yayınlanmış, düşük reytinglerinden dolayı kısa kesilmiştir.

About a Boy (NBC)
2. Sezon reytingleri düşünce kanal tarafından iptaline karar verildi. Toplam 2 sezon 27 bölüm yayınlandı.

The After (Amazon)
İlk sezonu 8 bölüm olarak planlandı. Pilot bölüm yayınlandıktan sonra başka bölüm çekilmeden dizinin iptal edilmesine karar verildi.

Allegiance (NBC)
Beşinci bölümden sonra kanal dizinin iptaline karar verdi. Yeni bölümler Hulu aracılığıyla yayınlandı ve dizi final yaptı. Toplam 1 sezon 13 bölüm yayınlandı.

Anger Management (FX)
İlk sezonu 10 bölüm süren dizi 90 bölümden oluşacak ikinci sezon için onay aldı. 3 ncü sezonu olmayacak. 22 Aralık 2014 tarihinde 100 ncü bölümü ile final yaptı

Aqua Teen Hunger Force (Adult Swim)
11 nci sezonun ardında finale gidiyor. 21 Haziranda 11 nci sezon prömiyerini yapacak.

Atlantis (BBC America)
BBC fantezi serisinin üçüncü sezonu olmayacağını duyurdu.

Auction Hunters (Spike TV)
9 Mayıs 2015 tarihinde final yaptı. Toplam 5 sezon 105 bölüm yayınlandı.
 


B

Backstrom (FOX)
Rainn Wilson'un başrolünde oynadığı dizi uzun vadeli planlanmıştı ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Düşük reytingler iptal edilmesine sebep oldu. Toplam 1 sezon 13 bölüm yayında kaldı.

Bad Judge (NBC)
NBC kanalı düşük reytingli sitkom dizisi için 13 bölümün yeterli olduğuna karar verdi.

Battle Creek (CBS)
9 ncu bölümün ardından CBS kanalı dizinin 2 nci sezonu için devam kararı aldı ve sonra iptal edildiğini açıkladı. 13 bölüm ardından ekranlara veda etti.

Benched (USA Network)
Düşük reytinglerinden dolayı iptal edildi. Toplam 1 sezon 12 bölüm yayınlandı.

The Better Show (syndicated)
Kristina Behr ve JD Roberto'nun sunduğu talk show programı 7 sezon sürdü.

The Birthday Boys (IFC)
İki sezon 20 bölümün ardından 19 Aralık 2014 tarihinde final yaptı.

Boardwalk Empire (HBO)
Beş sezon 56 bölümün ardından 26 Ekim 2014 tarihinde final yaptı.

Brickleberry (Comedy Central)
Üç sezon 36 bölüm sonunda 14 Nisan 2015 tarihinde Brickleberry sonlandırıldı.
 


C

CNN Money with Christine Romans (CNN)
Christine Romans'ın sunduğu finansal programın sonlandırılmasına karar verildi.

The Colbert Report (Comedy Central)
Stephen Colbert'in sunduğu komedi, hiciv haber programı 10 sezon 1447 bölüm sürdü. Yerini gece geç saatlerde yayınlanan David Letterman'ın sunduğu CBS Late Show'a bıraktı.

Constantine (NBC)
Üretim 13 bölüm sonra düşük reytinglerinden dolayı durduruldu. Keşke iptal edilmeseydi ama NBC ikinci sezonun olmayacağını duyurdu. Dizinin yaratıcısı Daniel Ceron'un yeni kanal arayış çabaları sonuç vermedi.

Cougar Town (TBS)
Birkaç yıl önce diziyi ABC'den devralan kanal 6 ncı sezonun ardından diziyi sona erdirdi. 31 Mart 2015 tarihinde final yapan dizi toplam 102 bölüm yayınlandı.

Covert Affairs (USA Network)
Reytinglerindeki büyük düşüşten sonra kanal beşinci sezonun ardından dizinin iptaline karar verdi. 18 Aralık 2014 tarihinde 75 nci bölümün ardından ekranlara veda etti.

Cristela (ABC)
Düşük reytinglerinden dolayı iptal edildi. Toplam 1 sezon 22 bölüm yayında kaldı. Son bölüm 17 Nisan 2015 tarihinde yayınlandı.
 


D

The Daily Buzz (syndicated)
Hafta içi her sabah kahvaltı saatinde yayınlanan 2 saatlik haber, eğlence programı. 13 yıl yayından sonra bir anlaşmazlık yüzünden program sonlandırıldı.

Degrassi: The Next Generation (TeenNick)
TeenNick tarafından 14 sezon 385 bölümün ardından 31 Temmuz'da final yapmasına karar verildi. Ancak Netflix tarafından yeni serisi ile devam edecek. 15 nci sezon 20 yeni bölüm sipariş aldı ve ismi Degrassi: The New Class olarak değiştirildi.

Derek (Netflix/Channel 4)
Ricky Gervais'in komedi dizisi 2 Sezon 14 bölüm ardından özel bir bölümle 4 Mart 2015 tarihinde sonlandırıldı.
 


E

Every Witch Way (Nickelodeon)
Kanal tarafından 4 ncü sezonun aynı zamanda final sezonu olacağı açıklandı.

Eye Candy (MTV)
Yok denecek kadar az izlenme oranından dolayı dizi sonlandırıldı. Son bölümü 16 Mart 2015 tarihinde yayınlanan dizi 10 bölüm sürdü.
 


F

The Following (FOX)
Her sezon düşen reytinglerinden dolayı iptaline karar verildi ve 3 ncü sezon sonunda final yaptı. Toplam 45 bölüm süren dizinin final bölümü 18 Mayıs 2015 tarihinde yayınlandı.

Forever (ABC)
Başrol karakteri ölümsüz olsa da dizi öldürüldü. Her bölüm düşüş yaşayan reytinglerinden dolayı iptal edildi. Toplam 1 sezon 22 bölüm süren dizi 5 Mayıs 2015 tarihinde ekranlara veda etti.
 


G

The Game (BET)
Başlangıçta CW kanalının dizisi olan The Game 3 ncü sezonun sonunda iptal edildi. BET diziyi yeniden canlandırdı ve 9 sezon sonunda final yapmasına karar verildi. Toplam 138 bölüm süren dizinin final bölümü 3 Haziran 2015 tarihinde yayınlandı.

Game of Arms (AMC)
Bilek güreşlerinin yapıldığı reality show programı. 1 Sezon 10 bölüm sürdü. Başlangıçta ikinci sezon için onay aldı fakat üretim olmayınca iptaline karar verildi.

Garfunkel & Oates (IFC)
Riki Lindhome ve Kate Micucci tarafından oluşturulan müzikal komedi programı. Yayınlanan 8 bölümün ardından ekranlara veda etti.

Glee (FOX)
Sürekli düşen reytinglerinden dolayı kanal altıncı sezonun son sezon olacağını duyurmuştu. 20 Mart 2015 tarihinde 121 nci bölümün ardından ekranlara veda etti.

Gracepoint (FOX)
10 Bölüm süren bu dizinin ikinci sezonu olabilirdi. Ancak düşük reytingleri onun kaderini belirledi ve ekranlara veda etti.

Ground Floor (TBS)
Aldığı olumlu eleştirilere rağmen fişi çekilen bir başka dizi de Ground Floor oldu. 2 sezon 20 bölümün ardından 10 Şubat 2015 tarihinde ekranlara bay bay dedi.
 


H

Happyland (MTV)
Reytinglere yenik düşen dizilerden biri de Happyland oldu. 8 Bölümün ardından 18 Kasım 2014 tarihinde ekranlara veda etti.

Hart of Dixie (The CW)
Dizinin yaratıcısı Leila Gerstein 4 ncü sezon sonunda final olacağını açıkladı. 27 Mart 2015 tarihinde yayınlanan 76 ncı bölümü ile final yaptı.

Helix (Syfy)
İkinci sezon %60 düşen reytinglerinden dolayı kanal dizinin fişini çekti. 10 Nisan 2015 tarihinde final yapan dizi 26 bölüm yayınlandı.

Hemlock Grove (Netflix)
Konu akışına göre devam eden dizinin 3 ncü sezonunun aynı zamanda final sezonu olacağı Netflix tarafından duyuruldu.

Hot in Cleveland (TV Land)
Dört komik kadın için yolun sonu göründü. 6 sezon 128 bölüm süren dizi 3 Haziran 2015 tarihinde final yaptı.
 


I

Intruders (BBC America)
Dizi kısa kesilerek 1 sezon 8 bölüm sürdü.
 


J

Jessie (Disney Channel)
Toplam 4 sezon 101 bölüm süren dizi kanal yetkililerinin devam gelmeyecek açıklaması ile finale gitti.

Justified (FX)
Sürekli olumsuz eleştiriler alan dizinin altıncı sezonun aynı zamanda final sezonu olacağı kanal yetkililerince açıklandı. Toplamda 6 Sezon süren suç draması 78 nci bölüm sonrası final yaptı.
 


K

Kroll Show (Comedy Central)
Nick Kroll'un oynadığı skeç komedisi 3 sezon 30 bölüm sürdü ve 24 Mart 2015 tarihinde final yaptı.
 


L

The Late Late Show with Craig Ferguson (CBS)
2005 Yılından beri devam eden şov programı. Toplam 2058 gösteri yayınladı ve son programını 19 Aralık 2014 tarihinde yaptı.

Late Show with David Letterman (CBS)
Televizyon tarihinin en uzun süre yayınlanan talk-şov programlarından biri. 22 sezon 4263 programın ardından 20 Mayıs 2015 tarihinde son programı ile ekranlara veda etti.

Law & Order: UK (BBC America)
Toplam 8 sezon 53 bölüm yayınlanan polisiye, suç dizisi. Diziye ara verilince başrol oyuncusu Bradley Walsh diziden ayrılacağını açıkladı. Dizi ilerde yeniden devam edebilir.

LeAnn & Eddie (VH1)
1 Sezon 10 bölüm sürdü.

The Legend of Korra (Nickelodeon)
Başlangıçta 12 bölümlük bir animasyon mini dizi olarak planlandı. Dört ayrı kitaptan esinlenerek 26 bölüme ardından 52 bölüme uzatıldı. 19 Aralık 2014 tarihinde veda etti.

Let’s Ask America (syndicated)
Düşük reytinglerinden dolayı 3 sezon sonunda iptal edildi.

Looking (HBO)
2 Sezon 18 bölüm süren eşcinsel temalı komedi dizisi sonlandırıldı. Son bölümü 11 Ocak 2015 tarihinde yayınlandı.
 


M

Mad Men (AMC)
15 Emmy ve 4 Altın Küre kazanan, tüm zamanların en iyi drama dizilerinden biri kabul edilen bu dizi toplam 7 sezon 92 bölüm sürdü. 17 Mayıs 2015 tarihinde final yaptı.

Manhattan Love Story (ABC)
1 Sezon 11 bölüm planlanan dizi yayınlanan dördüncü bölümün ardından düşük reytinglerinden dolayı ekrandan kaldırıldı. Kalan 7 bölüm Hulu ve TVNZ OD da yayınlandı.

Marry Me (NBC)
1 sezon 18 bölüm sürdü. Reytingleri her bölüm düşünce iptaline karar verildi.

Matador (El Rey)
Başlangıçta 2 sezon olarak duyuruldu. Ancak uluslararası pazarda pay bulamayınca 1 sezon 13 bölüm sonunda iptal edildi.

The McCarthys (CBS)
Küçük bir fun kulübü ile popüler olsa da yeterli sayıda izleyiciyi ekranlara toplayamadı. 1 sezon 15 bölüm olan dizinin sadece 11 bölümü yayınlandı. 12 Haziran 2015 tarihinde kalan 4 bölümün 4 Temmuz'dan itibaren yayınlanacağı duyuruldu.

Melissa & Joey (ABC Family)
Dördüncü sezonu devam eden dizi toplamda 104 ncü bölümün ardından 5 Ağustos 2015 tarihinde final yapacak.

Members Only (ABC)
Başlamadan bitti.

The Mentalist (CBS)
Dizi oyuncularından Tim Kang 7 nci sezonun final sezonu olacağını açıkladı. Dizi toplam 151 bölüm sürdü ve 18 Şubat 2015 tarihinde final yaptı.

The Messengers (The CW)
Büyük umutlarla ekranlara giriş yapan dizinin yayınlanan 3 ncü bölümünün ardından kanal fişini çekti. Düşük reytingler dizinin iptal edilmesinin sebebi oldu. Çekilen 10 bölüm kanalda yayınlanacak.

The Millers (CBS)
İlk sezon başarılı bir grafik çizmesine rağmen ikinci sezon reytingler düştü. Toplam 2 sezon 34 bölüm sürecek dizinin 6 bölümü henüz yayınlanmadı. Kalan bölümler 4 Temmuz, 11 Temmuz ve 18 Temmuz olmak üzere ikişer bölüm halinde yayınlanacak.

Mission Control (NBC)
NASA komedisi istenilmediğine karar verildi.

Moone Boy (Hulu)
3 Sezon 18 bölüm sonunda finale gitti.

Motive (ABC)
Düşük reytinglerinden dolayı ABC diziyi ekranlarından kaldırdı ancak Kanada CTV kanalında dizi devam ediyor.

Mulaney (FOX)
Kötü bir başlangıç yaptı ve ardından reytingleri düştü. Kanal diziyi istemediğine karar verdi. Toplam 1 sezon 13 bölüm sürdü ve 15 Şubat 2015 tarihinde son bölümü yayınlandı.
 


N

The Newsroom (HBO)
3 Sezon 25 bölüm sürdü. 14 Aralık 2014 tarihinde final yaptı.

Nurse Jackie (Showtime)
7 nci sezonu devam eden dizi 80 nci bölüm sonunda 28 Haziran 205 tarihinde final yapacak.
 


O

One Big Happy (NBC)
Kanal dizinin reytinglerinden memnun kalmayınca iptaline karar verildi. 1 sezon 6 bölüm yayınlanan dizi 28 Haziran'da ekranlara veda etti.
 


P

Parenthood (NBC)
Sadık bir izleyici kitlesi olsa da reytingleri beklenen derecede değildir. Her sezon düşen reytingleri 6 ncı sezon sonunda final yapmasına neden olmuştur. 29 Ocak 2015 tarihinde yayınlanan 103 ncü bölümü ile ekranlara veda etti.

Parks and Recreation (NBC)
7 sezon 125 bölüm süren dizi 24 Şubat 2015 tarihinde final yaptı.

Perception (TNT)
3 ncü sezon sonunda iptal edildi. 17 Mart 2015 tarihinde yayınlanan 39 ncu ve final bölümü ile ekranlar veda etti.

Phineas and Ferb (Disney XD)
Bu çizgi dizi 4 sezon 222 bölüm sürdü ve 12 Haziran 2015 tarihinde final yaptı. 2015 Sonbaharında özel bir bölümü yayınlanacak.
 


Q

The Queen Latifah Show (syndicated)

Bu Yazı Toplam 3737 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM