Facebookta Paylaş Tweetle

National Treasure Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

Tarih
19 Oca 2017
Yazar

National Treasure Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2016)

2016 yılında yayınlanan National Treasure, İngiliz senarist Jack Thorne tarafından yazılan ve Channel 4 kanalında yayınlanan dört bölümlü bir mini dizidir.

Gösteri, 2012 yılında İngiltere'de bazı tanınmış oyuncuların cinsel istismardan dolayı yargılanmasına yol açan Yewtree Operasyonu'ndan esinlenmiştir. Operasyon kapsamında 19 kişi tutuklanmış, altısı mahkumiyetle sonuçlanmıştır. Yönetmenliğini Marc Munden'in yapmış, üretimini ise The Forge şirketi üstlenmiştir. John Chapman'ın yapımcısı olduğu dizide George Ormond, George Faber, Jack Thorne, Marc Munden, Hugo Heppell ve Norman Merry yönetici yapımcı olarak hizmet vermiştir. 20 Eylül - 11 Ekim 2016 tarihleri arasından Channel 4'de yayınlanmış ve toplam dört bölüm sürmüştür.

Oyuncu kadrosundaki isimler; "Harry Potter" filmlerinde canlandırdığı "Hagrid" karakteri ile bilinen İskoç aktör Robbie Coltrane, yine Harry Potter filmlerinde "Weasley" karakterini canlandıran ve iki kez BAFTA ödülü kazanan İngiliz oyuncu Julie Walters (Indian Summers), Andrea Riseborough (Bloodline), Tim McInnerny (Houdini and Doyle, Game of Thrones), Babou Ceesay (Getting On), Mark Lewis Jones (Stella), Graeme Hawley, Nadine Marshall, Kate Hardie ve Susan Lynch (Happy Valley) olarak sıralanmaktadır.

Konusu

Bir ödül töreninden sonra, ünlü komedyen Paul Finchley (Robbie Coltrane), 1993 yılında yaşanan Rebecca Thornton'a (Kate Hardie) tecavüz şüphesiyle tutuklanır. Bu durum onun ve ailesinin üzerinde ciddi sarsıntılara yol açar. Katolik eşi Marie (Julie Walters) dehşete düşer ve uyuşturucu bağımlısı kızı Dee (Andrea Riseborough) onu içeri almaz. Yaşlı bir kurbanda dahil olmak üzere daha fazla kadın mağdur ortaya çıkar ve ünlü komedyenin dünyası cinsel suçlamalarla birlikte kaosa sürüklenir.

Bu Yazı Toplam 1196 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM