Facebookta Paylaş Tweetle

Fargo 2. Sezon Ne Zaman?

Tarih
25 Kas 2014
Yazar

Fargo 2. Sezon Ne Zaman?

Coen kardeşlerin yönetmenliğini yaptığı 1996 yapımı Fargo filminden sonra, Noah Hawley tarafından dizi halinde tekrar televizyona uyarlanan Fargo dizisi, 15 Nisan 2014’te FX kanalında yayınlanmış, izleyicileri tutkuyla kendine bağlamıştı.

Heyecan ve sürükleyicilik ilk bölümü ile birlikte başlamış hız kesmeden sezon finaline kadar devam etmişti. İzleyiciyi arkasına alarak fenomen dizilerden birisi haline geldi ve takipçileri tarafından övgüyle söz edildi.

Birçok ödüle aday gösterilen dizi, 66. Emmy Ödülleri'nde en iyi mini-dizi ödülünü kazandı. Hak ettiği 2 adet Altın Küre ödülünü de alarak hayranlarını sevindirdi.

Noah Hawley 2.sezon için dizi ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu:

"İlk sezonda dikkat etmişseniz, Sioux Falls'a bir çok gönderme yaptık. Bu rastlantı değil, tamamen kasıtlı bir durumdu. Yani 2.sezonun hikayesi Sioux Falls'da geçecek ve 1979 tarihine gideceğiz. Çekimler Luverne, Minnesota, Fargo ve Sioux Falls'da gerçekleşecek. Hikaye, Vietnam savaşından dönen genç Lou Solverson (1.sezondaki Keith Carradine)'ın ekseninde şekillenecek ve 1.sezonda gözükmeyen Lou'nun karısı ve babasıyla tanışma şerefine bu sezon nail olacağız. Üzülerek söylüyorum ki, Molly Solverson karakterine hayat veren Allison Tolman bu sezon kadroda yer alamayacak."

Noah Hawley dizinin ilk sezonunun Fargo başta olmak üzere “No Country for Old Men”, “A Serious Man” gibi filmlerden ilham aldığını ve ikinci sezonunun yine Fargo başta olmak üzere “Miller’s Crossing” ve “The Man Who Wasn’t There” den ilham aldığını açıkladı.

Calgary’de çekimlerine başlanan Fargo dizisinin 2. sezonu 2015 yılı Eylül ayında ekranlarda olacak. Merakla ve sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu Yazı Toplam 2054 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM