Facebookta Paylaş Tweetle

13 Reasons Why Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
25 Oca 2017
Yazar

13 Reasons Why Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Amerikalı yazar Jay Asher'ın 2007 yılında yayınlanan ve en çok satan aynı isimli romanından uyarlanan 'Thirteen Reasons Why' Netflix'in drama türündeki dizilerinden biridir.

Dilimize "Ölmek İçin 13 Sebep" olarak uyarlanan romanın film haklarını 8 Şubat 2011 tarihinde Universal Studios şirketi satın aldı. 29 Ekim 2015'te Netflix, Selena Gomez'in yönetici yapımcı olarak görev yaptığı bir televizyon uyarlaması yapacağını duyurdu. Amerikalı senarist, aktör ve yönetmen Tom McCarthy (The Wire, Boston Public) ilk iki bölümü yönetmesi için işe alındı. Kyle Patrick Alvarez ve Gregg Araki de çeşitli bölümlerde yönetmenlik yaptı. Anonymous Content ve Paramount Television şirketi tarafından üretilen dizide Gomez ve McCarthy ile birlikte Joy Gorman, Michael Sugar, Steve Golin, Mandy Teefey ve Kristel Laiblin yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. 13 bölümden oluşacak ilk sezonun gösterim tarihi 31 Mart 2017 olarak ilan edildi.

Oyuncu kadrosunda rol alan isimler Dylan Minnette (Scandal, Awake, Prison Break, Lost), Katherine Langford, Brandon Flynn, Christian Navarro (Vinyl), Alisha Boe (Teen Wolf), Michelle Selene Ang, Justin Prentice (Awkward.), Devin Druid, Miles Heizer (ER, Parenthood), Ross Butler (Riverdale, Teen Wolf), Kate Walsh (Grey's Anatomy, Private Practice, Fargo), Derek Luke (Rogue, Empire), Brian D'Arcy James (Smash) ve Amy Hargreaves (Homeland) olarak sıralanmaktadır.

Konusu

Hannah Baker (Katherine Langford) intihar etmeden önce birkaç kaset doldurur. İntihar etmesine sebep olan kişilerin isimleri bu kasetlerinde gizlidir. İntihar etmeden önce bu kasetleri ayakkabı kutusu içerisinde, duygusal bir gece geçirdiği Clay (Minnette) isimli sınıf arkadaşına teslim eder. Hannah, canına kıymasına sebep olan 13 neden göstererek, 12 arkadaşının ölümünde nasıl bir rol oynadığını açıklar.

Bu Yazı Toplam 4344 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM