Facebookta Paylaş Tweetle

Roadside Picnic Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
19 Şub 2017
Yazar

Roadside Picnic Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Rus yazarlar Arkady ve Boris Strugatsky kardeşlerin romanından uyarlanan 'Roadside Picnic' WGN America'nın yaklaşan bilim kurgu ve drama türündeki dizilerinden biridir.

Romanın ilk kez 1979 yılında sinema filmi çekildi. "Stalker" başlığını taşıyan filmin senaryosunu Strugatsky Kardeşler yazdı. Andrei Tarkovsky ise yönetmenliğini yaptı. Eleştirmenler tarafından övgüler alan film, 20. Yüzyılın ikinci yarısının en iyi drama filmleri arasına girdi. "Tüm zamanların en iyi 50 filmi" anketinde ise 29. sıraya yerleşti.

Dizi uyarlaması ise "Transcendence" filminin senaristi Jack Paglen ile birlikte Terminator Genisys (film), Game Of Thrones, Lost, The West Wing, Six Feet Under, Sex and the City, The Sopranos, Boardwalk Empire, Deadwood ve Mad Men gibi ünlü dizi projelerinde yönetmenlik yapmış Alan Taylor tarafından yapılıyor. İkili ile birlikte Vivian Cannon (Preacher), Brandan Dennehy ve Neal H. Moritz (Preacher, Prison Break: Sequel) yönetici yapımcı olarak hizmet veriyor.

Oyuncu kadrosunda rol alan isimler Matthew Goode (The Good Wife, Downton Abbey), Deena Aziz (This Life, Being Human), Tyrone Benskin (The Art of More), Alex Bisping, W. Earl Brown (Preacher, True Detective, American Crime), Chloe Coleman (Big Little Lies), Ambrosio De Luca, Jack Fulton, Karl Graboshas, Philippe Hartmann, Richard Jutras, Max Laferriere (The Art of More), Guy Letourneau, Michael Lindall (Guilt), Tom Noonan (Damages, 12 Monkeys, Hell on Wheels), Osi Okerafor (Guilt), Felisha Terrell (Teen Wolf), Melissa Toussaint, Kenny Wong ve Chloë Bellande olarak sıralanmaktadır.

Konusu

Yakın gelecekte geçen dizi, gizemli bir uzaylı ırkının dünyayı ziyaret edişinin ardından geride bıraktıkları kültürlerinin, insanlığın üzerindeki etkilerini konu ediniyor. Hikaye aynı zamanda, "The Zone" denilen bölgelere yasa dışı yollardan giren, uzaylılara ait gizemli ve değerli eserleri toplayarak yaşamını sürdüren Red (Matthew Goode ) isimli bir kara borsa kaçakçısını takip ediyor. Red, yaptığı rutin yolculuklardan birinde, bir felaketler silsilesine sebep olacak fitili ateşler.

 

Bu Yazı Toplam 3085 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM