Facebookta Paylaş Tweetle

Cloak & Dagger Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Tarih
20 Şub 2017
Yazar

Cloak & Dagger Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Aynı adı taşıyan Marvel Comic çizgi roman serisinden TV'ye uyarlanan 'Cloak & Dagger' Freeform kanalının yakında gösterime girecek süper kahraman ve bilim kurgu türündeki dizilerinden biridir.

Karakter ilk kez 1982 yılında yayınlanan "Peter Parker, Spectacular Spider-Man" çizgi romanının 64. sayısında göründü. Bill Mantlo tarafından yazılmış ve sanatçı Ed Hannigan tarafından yaratılmıştır. 2011 Temmuz ayından beri ABC kanalı için geliştirilen diziye 2016 Nisan ayında Freeform için sipariş verilmiştir. Romanın TV uyarlaması Heroes, Daredevil, CSI: Crime Scene Investigation ve Underground dizi çalışmalarıyla bilinen Joe Pokaski tarafından yapılıyor. Pokaski ile birlikte Stan Lee, Jim Chory, Jeph Loeb, Alan Fine ve Joe Quesada yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. ABC Signature Studios ve Marvel Television şirketlerinin üretimini yaptığı dizinin çekimlerine 8 Şubat 2017 tarihinde New Orleans'da başlandı. Pokaski tarafından yazılan ilk bölümün çekimleri ABD'li film ve TV yönetmeni Gina Prince-Bythewood (Beyond the Lights, The Secret Life of Bees, Girlfriends, Shots Fired) tarafından yapılmaktadır. Gösterinin 2018 yılında prömiyerini yapması planlanmaktadır.

Başrollerini Disney Channel orijinal filmi Girl vs. Monster'da "Skylar" karakterini canlandıran, ABD'li şarkıcı ve oyuncu Olivia Holt (I Didn't Do It, Kickin' It) ile birlikte Aubrey Joseph'in (The Night Of) paylaştığı dizide ayrıca Andrea Roth (Rescue Me), Gloria Reuben (ER, Mr. Robot, Falling Skies), Miles Mussenden, Carl Lundstedt, James Saito, J.D. Evermore (Rectify, True Detective), Deric Augustine, Noëlle Renée Bercy ve Mike Donovan rol almaktadır.

Konusu

Çok farklı geçmişlere sahip ve sokaklarda kaçak olarak yaşayan Tandy Bowen/"Dagger" (Olivia Holt) ve Tyrone Johnson/"Cloak" (Aubrey Joseph) isimli iki gencin yolları kesişir. Yeni geliştirilen ve ölümcül sonuçları olan sentetik eroin test amacı ile iki gence enjekte edilir. Tyrone ve Tandy ilacın etkisinden kurtulur ve kaçarlar. Bir yandan romantik bir ilişki kurarken kendilerine enjekte edilen uyuşturucunun etkisinden süper güçler kazanırlar. Tandy ışıktan oluşan hançerler oluştururken, Tyrone  kendisi ile birlikte başkalarını da karanlığın içine çekebilme gücüne sahip olur. Kısa sürede güçlerinin bir arada oldukları zaman daha da iyi çalıştığını anlarlar. İki genç kendilerini "Cloak & Dagger" olarak adlandırır ve çocuklara yardım ederek, uyuşturucu satıcılarına karşı savaş ilan ederler. Ancak birbirlerine olan hisleri, karmaşık olan dünyalarını daha da zor hale getirir.


Güncelleme | 19 Nisan 2017

Marvel's Cloak and Dagger Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

2018 yılı başlarında prömiyerini yapacak olan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak.

Bu Yazı Toplam 2555 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM