Facebookta Paylaş Tweetle

Britannia Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Tarih
22 Şub 2017
Yazar

Britannia Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

'Britannia' Amazon ve Sky kanallarında 2018 yılında gösterime girmesi planlanan epik drama dizilerinden biridir.

"Britannia" Jez Butterworth ve Tom Butterworth kardeşlerle birlikte Merlin, The Bill ve Atlantis'in yazarlarından Richard McBrien tarafından kaleme alınıyor. Allan Niblo, James Richardson, Nicholas Brown, Pippa Harris ve Anne Thomopoulos yönetici yapımcı olarak üretimde görev alıyor. Rick McCallum'un (Star Wars) yapımcısı olduğu gösteri Vertigo Films ve Neal Street Productions ((Penny Dreadful, Call the Midwife)) şirketleri tarafından üretiliyor. İlk sezonu 10 bölüm olarak planlanan dizide Sheree Folkson, Christoph Schrewe, Luke Watson ve Susan Tully yönetmen olarak hizmet vermektedir.

"The Walking Dead" dizisinde "The Governor/Vali" karakterini canlandıran İngiliz aktör David Morrissey ile birlikte "True Detective", "Sherlock Holmes" ve "Black Box" dizileri ile bilinen İngiliz aktris Kelly Reilly'in başrollerini paylaştığı dizide ayrıca Zoë Wanamaker (Mr Selfridge, Harry Potter and the Philosopher’s Stone), Nikolaj Lie Kaas, Liana Cornell, Gershwyn Eustache Jnr (Legends, Fortitude), Mackenzie Crook (Game of Thrones, Almost Human), Barry Ward, Stanley Weber (Borgia, Outlander), Joe Armstrong (Robin Hood, The Village), Fortunato Cerlino (Hannibal), Callie Cooke, Aaron Pierre, Eleanor Worthington-Cox (Cucumber), Ian McDiarmid, Julian Rhind-Tutt, Hugo Speer (The Musketeers), Joseph Harmon ve Annabel Scholey (Medici: Masters of Florence) rol alıyor.

Dizi ile ilgili, Amazon Stüdyolarından sorumlu Başkan Yardımcısı Roy Price, "Tamamen yurtdışında üretilen bu seride Sky ile işbirliği yapmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Müşterilerimiz, tarihin acımasız bir döneminde, cesur karakterlerle sinematik bir dünyayı yaşayacak." açıklamasında bulundu.

Sky'ın drama şefi Anne Mensah ise "Bu şimdiye kadarki en iddialı ve heyecanlı dram dizilerinden biridir. Jez Butterworth erkeklerin ve kadınların ayakta durmasına ve dövüşmesine neden olan sorunlar hakkında önemli sorular soran, eğlenceli ve duygusal inanılmaz bir drama yazdı. Bu daha önce hiç görmediğiniz, İngiltere'nin kalbi için yapılan bir savaş." dedi.

Konusu

Dizi, MS 43 yılında Roma İmparatorluğu döneminde geçmektedir. Roma İmparatorluk Ordusu büyük bir kararlılık ve korku içinde, gizemli topraklar olarak adlandırılan, vahşi savaşçı kadınların ve yeryüzünün güçlerini kontrol edebilen Druidlerin yönettiği Britanya'nın Celtic şehrini yok etmek için geri döner.

Bu Yazı Toplam 5043 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM