Facebookta Paylaş Tweetle

The Mist Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
24 Şub 2017
Yazar

The Mist Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Amerikalı yazar Stephen King'in aynı isimli romanından uyarlanan 'The Mist" Spike TV'nin yaklaşan korku dizilerinden biridir.

İlk kez 1980 yılında yayınlanan orijinal hikaye çok sayıda tuhaf yaratığı gizleyen, garip ve doğal olmayan korkunç bir sisle çevrili, Maine isimli küçük bir kasabada geçer. Roman, Thomas Jane, Marcia Gay Harden, Laurie Holden, Jeffrey DeMunn ve Andre Braugher'ın oynadığı 2007'de bir film haline getirildi. 10 bölümlük siparişi verilen dizinin 22 Haziran 2017'de prömiyerini yapması bekleniyor.

TV uyarlaması ise Danimarkalı senarist Christian Torpe (Lærkevej, Rita) ve "Person of Interest", "Nikita", "The Good Wife" dizilerinin yapımcısı Amanda Segel tarafından yapılıyor. Torpe, Televizyon Eleştirmenleri Derneği'nin 2017 Kış Basın Turu'nda yaptığı açıklamada, TV şovunun filmle aynı olmayacağını söyledi. Bir yeniden canlandırma olsa da, Fargo gibi film tadında ve orjinalinden farklı bir gösteri olacağını belirtiyor. Ayrıca kitaptan ve Frank Darabont'un yönetmenliğini yaptığı filmden izler taşısa da daha farklı bir sona sahip olabileceğini söylüyor. Andrew Wilder'in (Secrets and Lies, Criminal Minds) sorumlu yapımcısı olduğu dizi, Kanada'nın Nova Scotia şehrinin Bedford kasabasında çekiliyor. Üretimi ise Dimension Television tarafından yapılıyor.

Vikingler'de "Kraliçe Aslaug" karakterini canlandıran Avustralyalı aktris Alyssa Sutherland, Morgan Spector (Person of Interest, Boardwalk Empire), Isiah Whitlock Jr. (The Wire, Veep), Bill Carr, Frances Conroy (American Horror Story, Royal Pains), Erik Knudsen (Continuum, Jericho), Joel Labelle (Prison Break: Sequel, Dark Matter, Bitten), Peter Murnik (Justified), Elisa Moolecherry (The Newsroom), Gus Birney, Dan Butler (Frasier), Luke Cosgrove, Nabeel El Khafif (The Art of More), Dylan Authors (Falling Skies), Irene Bedard, James Collins, Rebecca Flinn, Shane Daly, Greg Hovanessian, David Wm. Marsh, Laurie Hanley, Alexandra Ordolis (Reign), Jonathan Malen, Okezie Morro, Danica Curcic, Andrea Lee Norwood, Kevin O'Grady, Laurie Murdoch, Darren Pettie ve Mishka Thébaud kadroda rol alan oyuncular arasında bulunuyor.

Konusu

Şiddetli bir fırtınanın ardından doğal olmayan, kalın bir sis tabakası küçük bir kasaba olan Maine'ye hızla yayılır. Görüş açısı sıfıra kadar düşer ve sis tabakasının içine giren herkese çok sayıda tuhaf yaratık saldırır. Dağınık gruplar halinde, bir yerlere sıkışıp kalmış kasaba sakinleri hayatta kalmak için mücadele ederler.

Romanın büyük bir kısmı, süpermarkette alışveriş yaparken sıkışıp kalan büyük bir grup insanın durumunu anlatır. Bunların arasında David Davittton adlı bir ticari sanatçı, David'in oğlu Billy ve devrilen bir ağaç tarafından arabası parçalandıktan sonra kasabaya gelen Brent Norton yer alır. Sıkışıp kalan başka bir grupta Amanda Dumfries adında genç bir kadın ve yakınlardaki askeri birliklerden kasabaya düşmüş iki asker yer alır. Sisin çökmesinden hemen sonra mağaza jeneratörünün egzoz deliğine bir şey tıkanır. Norm adında bir genç sorunu çözmek için dışarı çıktığında sisin içine çekilir. David ve Ollie adındaki mağaza müdürü Norm'un ölümüne tanıklık eder ve mağazadakileri dışarıda ki görünmeyen tehlikeye karşı uyarırlar. Norton ile birlikte küçük bir grup yalan olduğunu iddia ederek inanmazlar. Yardım çağırmak için sisin içine girerler ve görünmeyen büyük bir yaratık tarafından öldürülürler. Nesli tükenmiş, uçan bir dinazor olan Pterosaur benzeri bir yaratık depoya ölümcül bir saldırıda bulununca geride kalan herkeste paranoyaya ve paniklere neden olur.

Dizide, Vikingler'in yıldızı Alyssa Sutherland, kızı Alex (Gus Birney) ve kızına tecavüz eden bir adamla alışveriş merkezinde sıkışıp kalan, sorunlu bir geçmişi olan "Eve Copeland" karakterini canlandırıyor. Eşi "Kevin Copeland" olarak ise Morgan Spector karşımıza çıkıyor. Alex her zaman iyi bir kız olmuştur. Ancak aşırı koruyucu annesi, Alex'in asi bir karaktere dönüşmesine yardımcı olur.

Dan Butler, modern dünya ile gelenekleri arasında sıkışan, inancını kaybetmiş ancak ritüeline sarılmış "Rahip Romanov" karakterini canlandırıyor. Butler'ın önceki oyunculuk deneyimleri arasında "Silence of the Lambs, Chronic Town, Fixing Frank and Crazy, Stupid Love" filmleri bulunmaktadır. Ayrıca "Karl Rove, I Love You and Pearl" filmlerini yazmış ve yönetmiştir.


Güncelleme | 12 Haziran 2017

The Mist Tanıtım Fragmanı #2


Güncelleme | 12 Nisan 2017

The Mist 1. Sezon Tanıtım Fragmanı

Bu Yazı Toplam 7162 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM