Facebookta Paylaş Tweetle

Genius Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
28 Nis 2017
Yazar

Genius Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Genius, 25 Nisan 2017 tarihinde National Geographic'de prömiyerini yapan antoloji serisi dönem draması dizilerinden biridir.

Noah Pink ve Kenneth Biller tarafından Tv'ye uyarlanan dizi Walter Isaacson'ın "Einstein, His Life and Universe" kitabına dayanıyor. Biller ile birlikte Francie Calfo, William M. Connor, Jeff Cooney, Ron Howard, Brian Grazer ve Gigi Pritzker yönetici yapımcı olarak hizmet veriyor. İlk sezonu 10 bölüm olarak planlanan dizinin üretimini Fox 21 Television Studio, Imagine Television, Paperboy Productions, OddLot Entertainment ve EUE / Sokolow şirketleri yapıyor. Pilot bölüm 62 dakika, diğer bölümler ise ortalama 43 dakikadır. James Hawes (Penny Dreadful, Black Mirror, Doctor Who), Minkie Spiro (Downton Abbey, Call the Midwife) ve Ron Howard'ın (Arrested Development) yönetmeni olduğu dizinin çekimleri Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da yapılmıştır.

Dizide ünlü fizikçi Einstein'ın patent bürosu katipliği yaptığı gençlik yılları ile evrenin sırlarını çözmeyi başardığı ilerleyen dönemleri işleniyor.

Einstein'ın ilerleyen yaşlarda ki dönemlerini Oscar, Emmy ve Tony ödüllü Avustralyalı aktör Geoffrey Rush canlandırıyor. Geoffrey Rush 1996 yılında "Shine" filminde canlandırdığı karakter ile Oscar Ödülü'nü kazandı. "Shakespeare in Love" ve "Quills" filmlerinde gösterdiği performans ile de iki kez Oscar'a aday gösterildi ancak kazanamadı. Einstein'ın gençlik yıllarını ise Güney Afrika doğumlu İngiliz müzisyen Johnny Flynn canlandırıyor. Flynn, "Lovesick" ve "Brotherhood" dizilerinde ki oyunculukları ile de bilinir. Kadroda ayrıca Samantha Colley (Victoria), Richard Topol (The Practice, Gilmore Girls), "Game of Thrones" dizinde canlandırdığı "Roose Bolton" karakteri ile bilinen İrlandalı aktör Michael McElhatton, Nicholas Rowe (The Crown, Da Vinci's Demons), ve BAFTA ödüllü İngiliz aktris Emily Watson rol alıyor.

Antoloji serisi olarak gösterime giren "Genius" her sezon ünlü bilim insanlarının ve mucitlerinin hayatlarını ekranlara taşıyacak. 19 Nisan 2017 tarihinde diziye ikinci sezon onayı verildi.

Bu Yazı Toplam 1360 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM