Facebookta Paylaş Tweetle

Who Are You: School 2015: “İyiler Her Zaman Kazanır”

Tarih
21 Haz 2015
Yazar

Who Are You: School 2015: “İyiler Her Zaman Kazanır”

Olaylar, Gangnam, Seul, Güney Kore’deki prestij sahibi özel bir lise olan Sekang Lisesi’nde geçmektedir. Go Eun Byul (Kim So Hyun), bu lisede sevilen ve popüler bir öğrencidir. Ancak okul gezisi sırasında ortadan gizemli bir şekilde kaybolur.

Lee Eun Bi (Kim So Hyun), Go Eun Byul’un ikiz kardeşidir. Kyungsang Namdo Tongyeong’da Noori Lisesi’ne gitmektedir. Ailesiz büyüyen Eun Bi’nin hiç arkadaşı yoktur ve okulda zorbalık görmektedir. Lee Eun Bi okuldan atılır ve köprüden atlayarak intihar eder. Ancak biri tarafından kurtarılır ve gözlerini hastanede açar. Ancak hiçbir şey hatırlamamaktadır. Herkes onu kaybolan Go Eun Byul zanneder. Eun Bi hafızasını kaybettiği için her şeyden habersiz Go Eun Byul’un yerine geçer.

Zaman geçtikçe hafızası yerine gelmeye başlayan Eun Bi, ablasının hayatını yaşamaktan vazgeçmek istemez ve bu oyunu sürdürür. Ancak zamanla işler içinden çıkılamayacak bir hal alır.

Oyuncular

Who Are You: School Oyuncular

Künye

 • IMDB: 8.8 / 10
 • Orijinal Adı: Hooayoo – Hakgyo 2015
 • İngilizce Adı: Who Are You: School 2015
 • Tür: Romantik, gizem, gençlik
 • Dil: Korece
 • Ülke: Güney Kore
 • Yayın Dönemi: 27 Nisan 2015 – 16 Haziran 2015
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Senaristler: Kim Hyun-Jung, Kim Min-Jung
 • Yönetmen: Baek Sang-Hoon
 • Yapımcılar: Jung Sung-Hyo, Lee Gun-Joon, Yoon Jae-Hyuk
 • Yayıncı: KBS2
 • Süre: 60 dakika

 

Okul dizisi sevenlerin beğenerek izleyebileceği bir Kore dizisi. İşin içine gizem de girince dizi heyecan ve merakla izleniyor ve insanı sıkmıyor. Yani tavsiye edebileceğim Kore dizilerinden birisi. Bu dizinin çok beğendiğim bir yanı her karakterin oyuncuyla bağdaşması. Hiçbir karakter eğreti durmamış ve bu sayede dizi daha samimi hale gelmiş.

Başroldeki aktrisimiz Kim So Hyun ikiz kardeşler Go Eun Byul ve Lee Eun Bi karakterlerini canlandırdı. Bu iki karakter birbirinin tam zıttı olmasına rağmen Kim So Hyun oyunculuğunu konuşturmuş ve ikisinin de başarıyla üstesinden gelmiş. Lee Eun Bi kibar, iyi kalpli ve dürüst bir kız. Ailesiz büyümüş olan Eun Bi, iyi bir kız olmasına rağmen okulunda dışlanmış ve zorbalık görmüştür. Go Eun Byul ise kardeşinin tam tersidir. O Sekang Lisesi’nin kraliçesidir. Okulunda popüler ve sevilen bir kızdır. Kendini ezdirmeyen ve güçlü bir kız olan Go Eun Byul’un ise bazı sırları vardır. Küçükken evlat edinilmiş ve Seul’e gitmiştir ancak uzaktan da olsa hep kardeşine göz kulak olmuştur.

Han Yi An karakterini canlandıran Nam Ju Hyuk başroldeki aktörlerimizden bir tanesi. Han Yi An Sekang Lisesi’nin yakışıklı yüzücüsüdür. Go Eun Byul ile çocukluk arkadaşı olan Han Yi An aslında ondan hoşlanmaktadır. Soğuk biri gibi görünmesine rağmen sıcak kalpli bir gençtir.

Gong Tae Kwang karakterini BTOB’den Yook Sung Jae canlandırıyor. Gerçekten başarılı bir oyunculuk sergileyen Sung Jae dizide beni hem güldürdü hem ağlattı. Benim en sevdiğim karakter Gong Tae Kwang oldu ve bunda Yook Sung Jae’nin oyunculuğunun payı büyük. Karaktere gelecek olursak Tae Kwang Sekang Lisesi’nin müdürünün oğludur. Ancak bunu saklamaktadır. Okulda deli olarak anılır. İyi kalpli bir genç olmasına rağmen ne zaman ne yapacağı kestirilemeyen dengesiz bir tiptir. Go Eun Byul’un aslında Lee Eun Bi olduğunu öğrenen Gong Tae Kwang ondan hoşlanmaya başlar.

Hemen hemen her Kore dizisinde olduğu gibi bu dizide de bir kötü karakter var. Bu dizinin kötü karakteri Kang So Young (Jo Soo Hyang). Kang So Young, Lee Eun Bi’ye zorbalık yapan ve onu intihara sürükleyen kız. Bu kızı hiç sevmesem de gerçekten karakterini çok iyi canlandırmış.

Dizinin diğer karakterleri ise matematik öğretmeni Kim Joon Seok (Lee Pil Mo), sınıfın en çalışkan öğrencilerinden olan sınıf başkanı Park Min Joon (Lee David), sınıfın tatlı çifti Kwon Gi Tae (Park Doo Sik) ve Jo Hae Na (Yoo Young), Go Eun Byul’un en yakın arkadaşları Cha Song Joo (Kim Hee Jung) ve Lee Shi Jin (Lee Cho Hee).

Bu dizinin de tek sevmediğim yanı finaliydi. Kore dizileri kısa sürdüğü için finalleri genelde saçma oluyor ve benim hoşuma gitmiyor. Yine de diğerlerine kıyasla çok kötü bir final değildi. Kısacası iyisiyle kötüsüyle herkesin rolünün hakkını verdiği güzel bir diziydi. Bu diziyi herkese tavsiye ediyorum.

Bu Yazı Toplam 4412 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM