Facebookta Paylaş Tweetle

Jack Ryan Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Tarih
08 May 2017
Yazar

Jack Ryan Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

ABD'li romancı Tom Clancy tarafından yaratılmış bir karakter olan 'Jack Ryan' Amazon'un yaklaşmakta olan aksiyon, gerilim ve drama türündeki dizilerinden biridir.

Roman son olarak 2014 yılında başrollerini Chris Pine, Kevin Costner ve Keira Knightley'in paylaştığı "Jack Ryan: Shadow Recruit" (Jack Ryan: Gölge Ajan) isimli bir filme dönüştürülmüştür. Öncesinde dört kez daha sinema filmi çekilmiştir. Başrol oyuncusu ve mürettebatında tutarsızlıklar yaşansa da dağıtımı hep Paramount Pictures tarafından yapıldı. Tüm filmlerde Mace Neufeld yapımcı olarak hizmet verdi. Dünya çapında 788,4 milyon ABD doları hasılat yaparak, en yüksek hasılat yapan filmler sıralamasında 57. sırada yer aldı. Filmler dört kez Akademi ödülüne aday gösterildi. Başrolünü Sean Connery ve Alec Baldwin'in oynadığı 1990 yapımı The Hunt for Red October (Kızıl Ekim) ile "En İyi Ses Kurgusu" Oscar Ödülü'nü kazandı. Filmlerin sıralaması romanlardan farklıdır. Romanlarda 1992 yapımı "Patriot Games" (Tehlikeli Oyunlar), "The Hunt for Red October"dan (Kızıl Ekim) önce gerçekleşir, ancak film versiyonlarında sipariş tam tersine çevrilmiştir. 1994 yılında "Clear and Present Danger" (Açık Tehlike) ve 2002 yılında "The Sum of All Fears" (En Büyük Korku) devam filmleri gelmiştir.

TV'ye adaptasyonu ise "Lost", "Colony" ve "Bates Motel" dizileri ile bilinen Carlton Cuse ve "Almost Human", "Fringe" ve "The Returned" dizi çalışmaları ile bilinen Graham Roland tarafından yapılıyor. Tom Clancy ve Daria Polatin (Dexter, Shut Eye) senaryoya destek veriyor. Yönetmen koltuğunda ise Meksikalı film yönetmeni Patricia Riggen, Daniel Sackheim (The Americans, House M.D.) ve Morten Tyldum oturuyor. ABD, Afrika ve Avrupa'da çekimleri yapılan gösterinin üretimini Amazon için Paramount ve Skydance Television şirketleri üstleniyor. Cuse ve Roland ile birlikte Michael Bay, Brad Fuller, Andrew Form, David Ellison, Dana Goldberg, Marcy Ross, Mace Neufeld ve Lindsey Springer yönetici yapımcı olarak hizmet veriyor.

"Jack Ryan" olarak "The Office" dizisinde canlandırdığı "Jim Halpert" karakteri ile bilinen John Krasinski'nin oynayacağı dizide ayrıca Amir El-Masry (The Night Manager), Abbie Cornish (Klondike), John Hoognakker (Boss, Chicago Fire), Mena Massoud, ABD'li ünlü aktör Peter Fonda, Nadia Affolter, Arpy Ayvazian, Timothy Hutton (American Crime) ve Victoria Sanchez rol alıyor.

Konusu

Spesifik bir Jack Ryan romanı ya da macerasını merkezine almayacak olan dizide söz konusu karakterin günümüze uyarlandığı yeni bir olay örgüsü yaratılacak. Bölümleri birer saat sürecek dizide CIA analisti Jack Ryan ilk kez tehlikeli bir göreve atanacak. Teröristlerin gizli iletişim sistemini ortaya çıkaran Ryan, kendisini dünyayı tehdit eden tehlikeli bir kumarın ortasında bulacak.

Bu Yazı Toplam 2887 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM