Facebookta Paylaş Tweetle

Hannibal İptal Edildi

Tarih
23 Haz 2015
Yazar

Hannibal İptal Edildi

NBC düşük izlenme oranlarından dolayı Hannibal dizisini iptal etme kararı aldı. 3. sezon son sezon olup dizinin 4. sezonu olmayacak.

Thomas Harris'in "Red Dragon" romanından uyarlanan Hannibal, FBI ajanı Will Graham (Hugh Dancy) ve seri katil ve psikiyatrist olan Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen) arasındaki ilişkinin etrafında döner. Dizide ayrıca Laurence J. Fishburne III, Aaron Abrams, Caroline Dhavernas, Scott Thompson, Tao Okamoto ve Gillian Anderson gibi oyuncular yer alır. İlk sezonu ile kötü bir derece elde eden dizi, ikinci sezon daha kötü, üçüncü sezon ise en kötü reyting derecesini aldı.

İlk sezon prömiyeri 4,36 milyon, sezon finali 1,98 milyon izleyici topladı ve bölüm başına ortalama 2,90 milyon kişi tarafından izlendi. İkinci sezon prömiyerini 3,27 milyon kişi seyrederken, sezon finali 2,35 milyon kişi tarafından izlendi ve ortalama bölüm başına 2,54 milyon izleyici topladı. Üçüncü sezon prömiyerini ise 2,57 milyon kişi izledi. Üçüncü sezonun yayınlanan 3 bölümü 18-49 demografik yaş aralığı ortalama 1,98 milyon izleyici topladı ve 0,57 reyting ortalaması yakaladı. Yani ilk sezondan %34, ikinci sezondan ise %22 oranında izleyici kaybetti.

Dizinin yapımcısı Bryan Fuller konu ile ilgili yaptığı açıklamada "NBC diziyi iptal etmesine rağmen 3 sezon boyunca bizi ekranda tuttu. Düşük reytinglere rağmen bizi cesaretlendirdi ve destek oldu. NBC ile bir sonraki projede buluşmak için sabırsızlanıyoruz." şeklinde teşekkür etti.

Kanal yetkilileri ise "Hannibal 3 sezondur bizim muazzam gurur kaynağımız olmuştur. Bryan, yazarlar, yapımcılar ve inanılmaz aktörlerden oluşan ekip daha önce eşi benzeri olmayan görsel bir yapımı ekranlara getirmişlerdir. Gösterdikleri gayret ve çabalarından ötürü tüm katılımcılara teşekkür ediyorum." şeklinde açıklamada bulundu.

Dizinin kalan bölümleri yayınlanmaya devam edecek.

Bu Yazı Toplam 2054 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM