Facebookta Paylaş Tweetle

Mr. Mercedes Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
14 May 2017
Yazar

Mr. Mercedes Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Stephen King'in aynı adlı romanından uyarlanan 'Mr. Mercedes' Audience kanalında yakında gösterime girecek, dedektif temalı dizilerden biridir.

David E. Kelley (Big Little Lies, Goliath, The Crazy Ones, Boston Legal, Boston Public, The Practice, Chicago Hope) tarafından Tv'ye uyarlanan dizide, Kelley ile birlikte Jack Bender, Marty Bowen ve Wyck Godfrey yönetici yapımcı olarak hizmet veriyor. Üretimi ise Sonar Entertainment ve Temple Hill Entertainment şirketleri tarafından yapılıyor. Pilot bölüm Jack Bender (Game of Thrones, The Last Ship, Lost) tarafından çekildi.

Dizi, ilk kez 2015 Temmuz ayında duyuruldu. 2016 Mayıs ayında 10 bölümden oluşan ilk sezonun sipariş edildiği ve yayın tarihi açıklandı. Haziran 2016'da, "Brady Hartsfield" karakterini oynaması için karar verilen Rus kökenli ABD'li aktör Anton Yelchin (Trollhunters), bir araba kazasında öldü. "Ida Silver" karakteri için İsveçli oyuncu Ann-Margret seçildi ancak ailesinde meydana gelen bir hastalık nedeni ile kadrodan ayrılmak zorunda kaldı. Yerine Holland Taylor getirildi. Yeni düzenlemelerin ardından çekimlere 2017 yılının başlarında Güney Karolina eyaletinin Charleston şehrinde başlandı. Gösterim tarihi 9 Ağustos 2017 olarak açıklandı.

Oyuncu kadrosunda; Cesur Yürek, New York Çeteleri, Truva ve Harry Potter serileri ile bilinen İrlandalı aktör Brendan Gleeson, "Penny Dreadful" dizisinde "Dr. Victor Frankenstein" karakterini canlandıran İngiliz aktör Harry Treadaway, Jharrel Jerome, Mary-Louise Parker (Weeds, When We Rise), Justine Lupe (Madam Secretary), Scott Lawrence (Legion, Rectify), Kelly Lynch (90210), Ann Cusack (Private Practice), Robert Stanton, Holland Taylor (Two and a Half Men, The Practice) ve Breeda Wool rol alıyor.

Konusu

"Mr. Mercedes" çaldığı Mercedes marka otomobili kalabalık bir grubun üzerine sürerek çok sayıda kişinin ölümüne ve yaralanmasına sebep olan psikopat bir katilin ve onu yakalamaya çalışan, kısa süre önce emekli olmuş bir dedektifin hikayesini anlatıyor. Emekliliğinin tadını çıkaran Dedektif Bill Hodges (Brendan Gleeson) yıllar sonra "Mr. Mercedes" lakablı katilden yaptığı katliamdan aldığı zevki anlatan bir mektup alır. Katilin amacı, zamanında onu yakalayamayan Hodges'in vicdan azabı çekmesini ve intihar etmesini sağlamaktır. Zeki ve kurnaz dedektif katilin tüm oyunlarını bozarak farklı bir planla karşılık verir ve av başlar.

Bu Yazı Toplam 5075 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM