Facebookta Paylaş Tweetle

The Good Doctor Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
16 May 2017
Yazar

The Good Doctor Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Aynı adı taşıyan Güney Kore serisine dayanan 'The Good Doctor' ABC kanalının yaklaşmakta olan hastane temalı drama dizilerinden biridir.

Orijinali 2013 yılında "En İyi Drama Serisi" Kore ödülünü kazanan Park Jae-bum tarafından yaratılmıştır. Amerikan versiyonu ise senarist ve yapımcı olarak tanınan Kanadalı yazar ve eski avukat David Shore (House M.D., Law & Order, Sneaky Pete, Houdini and Doyle) tarafından oluşturuldu. Shore ile birlikte Daniel Dae Kim, David Kim ve Sebastian Dong Hun Lee yönetici yapımcı olarak hizmet veriyor. Pilot bölüm çekimlerini ise ABD'li film yönetmeni Seth Gordon (The Goldbergs, Breaking In, Sneaky Pete, Marry Me) yaptı. 11 Mayıs 2017'de resmi olarak sipariş edilen dizinin çekimleri tekli kamera sistemi ile yapılıyor. Üretimini ise ABC Studios ile birlikte Sony Pictures Television, 3AD, EnterMedia Contents ve Shore Z Productions şirketleri yapıyor.

Oyuncu kadrosunda öne çıkan isimler; "Bates Motel" dizisinde canlandırdığı "Norman Bates" karakteri ile bilinen İngiliz aktör Freddie Highmore, Nicholas Gonzalez (Pretty Little Liars, Sleepy Hollow), Antonia Thomas (Lovesick, Misfits), Richard Schiff (Rogue, Ballers, House of Lies), Beau Garrett (Girlfriends' Guide to Divorce), Hill Harper (CSI: NY, Limitless, Homeland), Irene Keng, Chuku Modu (Game of Thrones) ve Rose Ranger olarak sıralanmaktadır.

Konusu

Otistik ve Savant Sendromlu Shaun Murphy (Highmore) isimli genç bir cerrah, prestijli bir hastanenin çocuk cerrahisi birimine yerleştirilir. Şu sorunun cevabı aranır: İnsanlarla iletişim kurma yeteneğine sahip olmayan bir kişi insanların hayatlarını kurtarabilir mi? Yalnız ve çevresindeki kişilerle iletişim kuramayan Shaun, hastalarının hayatlarını kurtarmak ve meslektaşlarının şüphelerini yok etmek için olağanüstü yeteneklerini kullanır.

Bu Yazı Toplam 2440 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM