Facebookta Paylaş Tweetle

Black Lightning Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Tarih
18 May 2017
Yazar

Black Lightning Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Önümüzdeki sezon The CW kanalında yayınlanacak olan 'Black Lightning' süper kahraman temalı drama dizilerinden biridir.

DC Comics çizgi roman serisine dayanan dizinin TV uyarlaması "Being Mary Jane", "The Game" ve "Girlfriends" dizi çalışmaları ile bilinen Mara Brock Akil ve kocası Salim Akil tarafından yapılıyor. İkili ile birlikte "Arrow", "The Flash", "Riverdale", "Supergirl", "Legends of Tomorrow" ve "Blindspot" dizilerinin yapımcıları Greg Berlanti ve Sarah Schechter yönetici yapımcı olarak hizmet veriyor. Çekimleri ABD'nin Atlanta ve New Orleans şehirlerinde yapılan dizinin üretimi Akil Productions, Berlanti Productions, DC Entertainment ve Warner Bros. Television şirketleri tarafından yapılıyor. Çekimler tekli kamera sistemi ile yapılmaktadır.

Oyuncu kadrosunda rol alan isimler; Alman asıllı Amerikalı aktör Cress Williams (Hart of Dixie, Prison Break, ER, Close to Home), İngiliz aktrist Christine Adams (Agents of S.H.I.E.L.D., Feed the Beast), Amerikalı şarkıcı China Anne McClain (House of Payne), Nafessa Williams (Code Black), Dabier, Kwajalyn Brown, Tim J. Smith (Salem), Hal Whiteside, Jason Elwood Hanna, Cody Taylor (Outcast) ve Allen DeBerry olarak sıralanmaktadır.

Black Lightning Kimdir?

Gerçek adı "Jefferson Pierce" olan "Black Lightning" ilk büyük Afro-Amerikan kökenli süper kahramanlardan biridir. İlk sayısı 1977 Nisan ayında çıkan ve Tony Isabella tarafından yaratılan karakterin çizimlerini Trevor Von Eeden yapmıştır. Doğuştan yeteneklere sahip olmayan karakter, başlangıçta gücünü ortaya çıkarmak için bir kemer kullanıyordu. Bir patlama sonucu meta insanlar arasına karıştı. Vücudundaki yoğun biyoelektrik alanları kontrol ederek, dışarıda daha büyük ve yoğun elektromanyetik alan yaratma kabiliyetine sahiptir. Bu gücünü yetişkin hayatının çoğu döneminde sakladı. Ne kadar elektrik enerjisi üretebildiği tam olarak bilinmemektedir. Ancak iç güçleri ile bir insanı kolayca şoka sokabilir ve öldürebilir. Bir defasında Kryptonite maruz kalan ve ölmek üzere olan Superman'in kalbini yeniden çalıştırmayı başarmıştır. Güçlü bir elektromanyetik kuvvet alanı üreterek mermileri durdurabilir. Ancak bu işlem önemli çaba ve konsantrasyon gerektirir. Kendisine sınırlı uçuş yetenekleri kazandıran bir elektromanyetik itme alanı oluşturma yeteneğini göstermiştir. Ayrıca ortalamanın üstünde güç, hız ve dayanıklılık yeteneklerine sahiptir. Batman'ın vesayetinde çok yetenekli bir yakın dövüş savaşçısı haline gelmiştir.

Jefferson'un eski karısı Lynn Stewart'dan olma iki kızı vardır. İkisi de babasının izinden giderek zamanla süper kahramanlar haline geldi. En büyük kızı Anissa Pierce, "Thunder" adını aldı. On altı yaşındaki genç kızı Jennifer Pierce ise "Lightning" kod adı altında çalışmaya başlamıştır.

Konusu

Süper kahramanlıktan emekli olan "Black Lightning/Jefferson Pierce" (Cress Williams) kızını geri kazanmak için yeniden kostümünü giymek zorunda kalır.

Bu Yazı Toplam 2649 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM