Facebookta Paylaş Tweetle

Wisdom of the Crowd Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
21 May 2017
Yazar

Wisdom of the Crowd Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

The Good Wife'ın yaratıcısı ABD'li senarist ve yapımcı Ted Humphrey tarafından oluşturulan 'Wisdom of the Crowd' CBS'nin yaklaşmakta olan suç draması dizilerinden biridir.

Humphrey ayrıca "Incorporated", "The Unit" ve "Shark" dizi çalışmaları ile bilinir. Pilot bölüm çekimlerini Adam Davidson'un (Kingdom, Bosch, Hell on Wheels, Fear the Walking Dead, Shooter, Community) yaptığı dizide, Humphrey ile birlikte Rachel Kaplan, Shira Hadad, Dror Mishani, Avi Nir, Alon Shtruzman ve Peter Traugott yönetici yapımcı olarak hizmet veriyor. Üretimi ise CBS Television Studios ve Universal Television şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Başrolünde üç kez Emmy ödülü almış, Altın Küre ödülü sahibi ABD'li oyuncu Jeremy Piven rol almaktadır. Piven en iyi, HBO'nun "Entourage" isimli dizisinde canlandırdığı "Ari Gold" karakteri ile bilinir. Ayrıca "Mr Selfridge" dizisinde "Harry Selfridge" karakterini canlandırmıştır. Kadroda ayrıca Richard T. Jones (Criminal Minds, Narcos, American Horror Story), Monica Potter (Parenthood, Boston Legal, Trust Me), Natalia Tena (Game of Thrones), Jake Matthews (Bosch), Blake Lee (Parks and Recreation) ve Ion Overman öne çıkan isimler olarak sıralanıyor.

Konusu

"İki akıl bir akıldan iyiyse, bir milyonun neler yapacağını siz düşünün..."

Aynı adı taşıyan İsrail televizyon dizisine dayanan “Wisdom of the Crowd”, "Bir milyon akıl, birden iyidir" düşüncesinden esinlenerek yola çıkan ve teknolojide devrim yaratan bir adamın hikayesini anlatıyor.

Jeffrey Tanner (Jeremy Piven) kızının katilini bulmak, cezai soruşturmalara ilişkin deliller bulmak ve değerlendirmek için dünyadaki insanlarla merkezi bir platform (crowdsourcing) oluşturur. Ardından, suçların çözümünde devrim yaratan, hukuki sınırlar dışında çalışan, zeki ve tutkulu uzmanlardan oluşan "Bay Area" adında San Francisco'da bir şirket kurar.

Bu Yazı Toplam 1424 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM