Facebookta Paylaş Tweetle

Boys Over Flowers: “Para Herşey Değildir”

Tarih
24 Haz 2015
Yazar

Boys Over Flowers: “Para Herşey Değildir”

Dizide fakir bir kuru temizlemecinin kızı olan Geum Jan Di (Ku Hye Sun)’nin çeşitli nedenlerle Güney Kore’nin en iyi özel okuluna gitmeye hak kazanması ve bu okulda F4 (Çiçek Dörtlü) diye adlandırılan grupla yaşadığı olaylar anlatılıyor.

Geum Jan Di kendi halinde part time işlerde çalışan bir öğrenciyken, Shinhwa Lisesi’nde eziyet görüp intihar etmeye kalkışan bir öğrenciyi kurtarır ve Shinhwa Lisesi’nde okumaya hak kazanır. Dikkat çekmeden okulu bitirmek istese de F4 grubunun arkadaşına yaptığına sessiz kalamaz ve arkadaşını korur. Daha sonra başına belayı alır.

F4 grubunun lideri Gu Jun Pyo (Lee Min Ho), çok acımasız ve kendine yapılan yanlışın altında kalmayan biridir. Geum Jan Di’ye düşman olur ve ona çeşitli şekillerde eziyet edip onu okuldan kaçırmak ister. Fakat Geum Jan Di pes etmez ve okula gelmeye devam eder. Bu sırada da F4’ün sessiz üyesi Yoon Ji Hoo (Kim Hyun Joong)’dan hoşlanmaya başlar.

F4 üyeleri ise Geum Jan Di’nin pes etmemesine şaşırırlar. Gu Jun Pyo, Geum Jan Di’den hoşlanmaya başlar ve onun kalbini kazanmaya çalışır. Acaba Geum Jan Di ilk aşkı Yoon Ji Hoo’yu mu yoksa gerçek aşkı Gu Jun Pyo’yu mu seçecek?

Oyuncular

Boys Over Flowers

Künye

 • IMDB: 8.4 / 10 - 2.557 oy
 • Orijinal Adı: Kgotboda Namja
 • İngilizce Adı: Boys Before Flowers / Boys Over Flowers
 • Tür: Romantik, komedi, gençlik
 • Dil: Korece
 • Ülke: Güney Kore
 • Yayın Dönemi: 5 Ocak 2009 – 31 Mart 2009
 • Bölüm Sayısı: 25
 • Senarist: Yoon Ji Ryun
 • Yönetmen: Jun Ki Sang
 • Yayıncı: KBS2
 • Süre: 65 dakika

 

Boys Over Flowers, Kore dizisi izleyenlerin en beğendiği dizilerden biridir. Benim de çok beğendiğim ve tekrar tekrar izlememe rağmen her izleyişimde aynı tadı aldığım bir dizi. Oyuncuların da oyunculuklarıyla parladığı bir Kore dizisi.

Geum Jan Di (Ku Hye Sun), fakir bir kuru temizlemecinin kızı. Son derece iyi, yardımsever, cesur bir kız olan Geum Jan Di, normal bir hayat sürerken Shinhwa Lisesi’nde zorbalık gördüğü için intihar eden bir öğrenciyi kurtarır ve bir anda kendini Kore’nin en zengin ailelerinin çocuklarının okuduğu Shinhwa Lisesi’nde bulur. Geum Jan Di kendi doğrularından vazgeçmez ve okulda kalmak için F4 ile savaşır. Aynı zamanda da sevgisiyle onları değiştirmeye başlar.

Gu Jun Pyo (Lee Min Ho), Kore’nin en zengin gencidir. F4’ün lideri ve Shinhwa Lisesi’nin sahibinin oğludur. Gu Jun Pyo başta acımasız, kendini beğenmiş ve kendine yapılan yanlışı asla affetmeyen bir gençtir. Acımasızlığının asıl nedeni çok yalnız olmasıdır. Ancak Geum Jan Di ile tanıştıktan ve ona âşık olduktan sonra değişip daha iyi ve sevimli bir insan haline gelir.

Yoon Ji Hoo (Kim Hyun Joong), F4’ün sessiz üyesidir. Genelde onlardan uzakta ya uyur ya da keman çalar. Soğuk bir insan olan Yoon Ji Hoo, başta Min Seo Hyun (Han Chae Young) adlı bir mankenden hoşlansa da daha sonra gerçek aşkı Geum Jan Di’de bulur. Geum Jan Di’yi her zaman korur ve ona yardım eder.

So Yi Jung (Kim Bum), dizide çapkın bir çömlek sanatçısıdır. Sadece tek bir bakışıyla veya saksafon çalışıyla kızları etkileyebilen bir gençtir. Aşık olmayacağına dair kendine güveni tamdır fakat Geum Jan Di’nin arkadaşı Cha Ga Eul (Kim So Eun)’dan hoşlanmaya başlar.

Song Woo Bin (Kim Joon) F4’ün kaygısız gencidir. Kore’nin en büyük mafyasının oğludur. Benim çok samimi bulduğum bir karakter olmasına rağmen pek fazla üzerinde durulmadı ve diğer karakterlere göre çok sönük kaldı. Yine de bence eğlenceli bir karakterdi.

Cha Ga Eul (Kim So Eun), Geum Jan Di’nin en yakın arkadaşıdır ve onunla birlikte bir lokantada çalışmaktadır. F4 ile tanışmasıyla birlikte So Yi Jung’a aşık olur.

Bu karakterlerin dışında benim en sevdiğim karakter Gu Jun Pyo’nun ablası Gu Jun Hee (Kim Hyun Joo)’ydi. Bu kadın da çok havalı ve iyi kalpliydi. Geum Jan Di’ye de çok yardım etti.

Tartışmasız en kötü karakter ise Gu Jun Pyo’nun annesi Kang Hee Su (Lee Hye Young) idi. Oğlunun alt sınıftan bir kızdan hoşlandığını öğrendiği gibi Geum Jan Di’ye etmediği kötülük kalmadı. Ama kötü rolü çok yakışmıştı Lee Hye Young’a.

Dizi gerçekten çok güzeldi ama iki kötü yanı vardı. Birincisi; özellikle sonlara yaklaştıkça dizide klişelerin artmasıydı. Hatta dizi bir ara saçma bir hal almaya başladı. Neyse ki senaristler izleyicileri sıkmadan bunu düzelttiler. İkincisi ise finalin diziye göre çok sönük kalmasıydı. Dizi diğer Kore dizilerinden daha uzun sürdü ama dolu dolu 25 bölümden sonra final beklentilerimin altındaydı ve kafamda soru işaretleri bıraktı. Buna rağmen çok güzel ve eğlenerek, gülerek izlediğim bir diziydi ve Kore dizisi sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir dizi diyebilirim. Herkese tavsiye ediyorum.

Bu Yazı Toplam 4912 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM