Facebookta Paylaş Tweetle

The Collection Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

Tarih
17 Haz 2017
Yazar

The Collection Konusu - Tanıtım (Dizi 2016)

'The Collection' online yayın sitesi Amazon Video'nun 2016 yılında gösterime giren, tarihsel dönem draması dizilerinden biridir.

Amerikalı Tv yazarı ve yapımcısı Oliver Goldstick (Pretty Little Liars) tarafından oluşturulmuş ve senaryosu kaleme alınmıştır. Senaryoya Maya Goldsmith ve Francesca Rollins katkıda bulunmuştur. İlk sezonu sekiz bölüm süren dizinin çekimlerini ise Dearbhla Walsh (Fargo, Shameless) ve Dan Zeff (Siblings, Pramface) yapmıştır. Anne Thomopoulos, Kate Croft, Pascal Breton, Simon Vaughan, Tomas de Matteis ve Médéric Albouy yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. BBC'nin "War & Peace" dizisini üreten Lookout Point, Federation Entertainment ve France Télévisions ile birlikte Artis Pictures Production ve Amazon Studios dizinin yapım şirketleridir. İlk sezonun tüm bölümleri 2 Eylül 2016 tarihinde gösterime sunulmuştur.

Oyuncu kadrosunda rol alan isimler Richard Coyle (Covert Affair, Coupling), Tom Riley (Da Vinci's Demons), Mamie Gummer (The Good Wife), Frances de la Tour (Vicious, Outlander), Jenna Thiam (Les Revenants), Max Deacon, Alix Poisson, Alexandre Brasseur, Irène Jacob, Poppy Corby-Tuech, Bethan Mary James, Sarah Parish, James Cosmo, Michael Kitchen, Allan Corduner, Stanley Townsend ve Michelle Gomez olarak sıralanıyor.

Konusu

Dizi, II. Dünya Savaşı sonrası, Paris'te moda evi işleten Paul (Richard Coyle) ve Claude Sabine (Tom Riley) kardeşler üzerinde duruyor. Paul'un zengin bir aileden gelen Amerikalı eşi Helen (Mamie Gummer) Sabine Modaevi'nin zor zamanlarda ayakta kalmasına yardımcı olur. İddialı girişimleri ile Paris'in dünyanın moda başkenti ünvanını geri kazanması için çalışırlar. Dizide ayrıca modaevinde çalışan diğer kişilerin yaşamlarına ve ilişkilerine yer veriliyor. Aynı zamanda soğuk savaş döneminde ortaya çıkan huzursuzluk, Nazi işbirlikçilerinin avlanması gibi konulara da değiniliyor.

Bu Yazı Toplam 2304 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM