Facebookta Paylaş Tweetle

Will & Grace Konusu - Tanıtım (Dizi 1998)

Tarih
21 Haz 2017
Yazar

Will & Grace Konusu - Tanıtım (Dizi 1998)

David Kohan ve Max Mutchnick ikilisi tarafından oluşturulan 'Will & Grace' NBC kanalının sitcom türündeki komedi dizilerinden biridir.

İlk kez 21 Eylül 1998 tarihinde yayınlanan gösteri, sekiz sezon sonunda 194. bölüm ile 18 Mayıs 2006 tarihinde final yaptı. Oldukça yüksek reytingler elde etmiş ve ülkemizde de TNT kanalında yayınlanmıştır. 83 kez Emmy ödüllerine aday gösterilmiş ve on altısını kazanmıştır. 2001-2005 yılları arasında Friends'in ardından en yüksek reyting alan komedi dizisi ünvanını aldı. David Kohan ve Max Mutchnick ile birlikte James Burrows'un yönetici yapımcı olarak hizmet verdiği gösterinin üretimini NBC Studios ile birlikte KoMut Entertainment, Sister Entertainment ve 3 Sisters Entertainment üstlenmektedir. Çekimlerini ise Amerikalı yönetmen James Burrows (Superior Donuts, Man with a Plan) yapmaktadır. Çekimleri tekli kamera sistemi ile yapılan dizinin bölümleri ortalama 22 dakika sürmektedir.

Amerika Başkanı seçimleri için 26 Eylül 2016 tarihinde, 10 dakikalık online yayınlanan özel bir bölüm için oyuncular yeniden bir araya geldiler. NBC, Will & Grace'i yeniden üretme fikrini açıkladı. 2017 Ocak ayında NBC, dokuzuncu sezon için 10 yeni bölüm sipariş verdiğini doğruladı. 5 Nisan 2017 tarihinde bölüm sayısı 12'ye çıkarıldı. 28 Eylül 2017 tarihinde 9. sezon prömiyerini yapacağı geçtiğimiz günlerde açıklandı.

Oyuncu kadrosunda öne çıkan isimler; Önceki seride Emmy ödülü kazanan Eric McCormack, Debra Messing, Megan Mullally, Sean Hayes ile birlikte Shelley Morrison ve Michael Angarano olarak sıralanmaktadır.

Konusu

Will & Grace, New York City‘de yaşayan dört arkadaşın (eşcinsel bir avukat olan Will (Eric McCormack); onun en iyi arkadaşı kendi iç mimarlık firmasına sahip Yahudi ve heteroseksüel Grace (Debra Messing); sosyetik zengin Karen (Megan Mullally) ve son olarak da aktör olmak için çabalayan efemine eşcinsel Jack (Sean Hayes) hayatları üzerine kurgulanan bir komedi dizisidir.

Bu Yazı Toplam 1361 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM