Facebookta Paylaş Tweetle

McMafia Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Tarih
22 Haz 2017
Yazar

McMafia Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

'McMafia' BBC One kanalında yakında gösterime girecek, suç, drama ve gerilim türündeki bir İngiliz-Amerikan televizyon dizisidir.

1997 yapımı "The Wings of the Dove/Güvercinin Kanatları" filmi ile Oscar adaylığı bulunan (kazanamadı) İranlı senarist Hossein Amini ile James Watkins (Black Mirror) tarafından oluşturulmuş olup, Watkins tarafından yönetilmiştir. Gösteri, İngiliz gazeteci Misha Glenny'in "McMafia: Seriously Organised Crime" (2008) isimli kitabından esinlenmiştir. Laurence Coriat, David Farr (The Night Manager, Outcasts, Spooks) ve Peter Harness (Doctor Who, Wallander) senaryo geliştirmesine katkıda bulunmaktadır. Watkins ile birlikte Nick Marston, Dixie Linder, Ben Hall, Robyn Slovo, Matthew ReadHossein Amini ve Misha Glenny'in yönetici yapımcı olarak görev aldığı dizinin üretimini Cuba Pictures ile Twickenham Studios şirketleri üstleniyor. Paul Ritchie ise yapımcı koltuğunda oturuyor. Çekim yerleri Kahire, Moskova, İstanbul, Tel Aviv, Zagrep ve Hindistan'dır. Sekiz bölümden oluşacak ilk sezonun 2018 yılında gösterime girmesi bekleniyor.

Oyuncu kadrosunda öne çıkan isimler; İngiliz yakın dönem aktörü James Norton (Happy Valley, Grantchester, War & Peace), Rus aktör Aleksey Serebryakov (Furious, Dr. Richter), Rus aktrist Maria Shukshina (Bury Me Behind the Baseboard), İngiliz oyuncu Faye Marsay (Game of Thrones, Glue), Juliet Rylance (The Knick, American Gothic), 2005 yılında Oscar'a aday gösterilen (kazanamadı) Amerikalı aktör David Strathairn (Good Night, and Good Luck, The Blacklist) ve Brezilyalı oyuncu Caio Blat olarak sıralanmaktadır.

Konusu

İngilizler tarafından yetiştirilmiş ve Rus mafyasının sürgünlerinden olan Alex Godman, hayatını geçmişinin gölgesinden kaçmakla geçirir. Anne ve babasının mafya bağlantılarından arınarak, kendi meşru işini yapmak ve kız arkadaşı ile birlikte yeni bir hayat kurarak, dürüst bir yaşam sürmek için uğraşır. Ancak bir cinayet, ailesini ve geçmişini tehdit etmeye başlar. Alex yeniden suçluların olduğu yeraltı dünyasına çekilir ve sevdiği kişileri korumak için değerleriyle yüzleşmek zorunda kalır. Ruslara ek olarak organize suçlar dünyasından Meksika uyuşturucu kartelleri, Pakistan uyuşturucu Lordları ve Balkan kökenli kaçakçılar ile yüzleşmesi gerekmektedir.

Bu Yazı Toplam 1623 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM