Facebookta Paylaş Tweetle

Fauda Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Tarih
04 Tem 2017
Yazar

Fauda Konusu - Tanıtım (Dizi 2015)

Arapça 'Kaos' anlamına gelen 'Fauda' İsrail televizyonu Yes Oh kanalında yayınlanan aksiyon ve politik-gerilim türündeki dizilerden biridir.

Çekimleri tekli kamera sistemi ile yapılan dizinin ilk bölümü 15 Şubat 2015 tarihinde yayınlandı. İlk sezon 12 bölümden ve ortalama 45 dakikalık bölümlerden oluşmaktadır. 2016 yazında resmi olarak ikinci sezon için yenilendi. "En İyi Drama Dizisi" de dahil olmak üzere tam altı kez İsrail'in Oscar Ödülü sayılan "Ophir Award" ödülünü kazanmıştır. Gösteri, aynı zamanda Netflix'te yayınlanmaktadır.

Dizinin başrol oyuncusu Lior Raz ve Avi Issacharoff tarafından oluşturulan dizinin ilk sezon tüm çekimlerini Assaf Bernstein yaptı. Leora Kamenetzky, Assaf Beiser, Moshe Zonder ve Michal Aviram üretimde hizmet veriyor. Üretimini ise Yes - Satellite Television şirketi yapıyor.

Lior Raz ile birlikte oyuncu kadrosunda Hisham Sulliman, Shadi Ma'ari, Laëtitia Eïdo, Tsahi Ha-Levi, Yuval Segal, Neta Gerti, Tomer Kapon, Itzik Cohen ve Rona-Li Shimon rol alıyor.

Konusu

Aynı zamanda bir dönem draması olan "Fauda" İsrail-Filistin çatışmasının iki taraflı öyküsünü tasvir eder. Filistin topraklarında faaliyet gösteren, gizli İsrail Özel Kuvvetler Birliği'nin komutanı Doron (Lior Raz) ve ekibi, Hamas teröristi Ebu-Ahmed'i (Taufiq Hammed) öldürdükten sonra emekliye ayrılır. Eşi, oğlu ve kızı ile birlikte bir çiftlikte üzüm yetiştirerek ve kendi şarabını yaparak sakin bir hayat yaşamaya başlar. Ancak 18 ay sonra Ebu-Ahmed'in ölmediğini ve yeni eylemler planladığını öğrendiğinde yarım bıraktığı işi tamamlamak için İsrail Savunma Kuvvetleri'ne (IDF) tekrar katılır.

Sınırın diğer tarafında ise, şimdiye kadar 143 İsrailliyi öldüren "Panter" kod adlı Ebu-Ahmed ve ailesi, asla İsrail Devleti'ni kabul etmeyecek ve ölene dek cihadlarını sürdürmeye devam edeceklerdir.

Bu Yazı Toplam 4228 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM