Facebookta Paylaş Tweetle

Suburra: la serie Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
13 Tem 2017
Yazar

Suburra: la serie Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Yayın tarihi 6 Ekim 2017 olarak açıklanan 'Suburra: la serie' Netflix'in suç draması türündeki ilk orijinal İtalyan dizilerinden biridir.

Dizinin üretimini, Sky Italia'da ve uluslararası platformlarda gösterilen “Gomorrah” ve “Romanzo Criminale” dizilerinin prodüksiyon şirketi Cattleya yapıyor. İtalyan Devlet Televizyonu RAI'de ortak üretimini yapıyor. Politika, Vatikan, mafya, yolsuzluk, kara para aklama, uyuşturucu ve fahişelik gibi temaları içinde barındıran dizinin ilk sezonu yaklaşık 45 dakikadan 10 bölüm sürecek.

Michele Placido (“Crime Novel”), Andrea Molaioli (“The Girl by the Lake”) ve Giuseppe Capotondi'nin (“The Double Hour”) yönetmenliğini yaptığı dizinin senaryosu Daniele Cesarano, Barbara Petronio, Ezio Abbate, Fabrizio Bettelli ve Nicola Guaglianone tarafından yazılıyor.

Suburra ilk kez 2015 yılında beyaz perdeye aktarıldı. Stefano Sollima'nın yönetmenliğini üstlendiği filmde Roma'nın mafya ilişkileri ele alınır. Carlo Bonini ve Giancarlo De Cataldo'nun aynı isimli kitabından uyarlanan film İtalyan'ın başkentinde ortaya çıkan gerçek bir skandala dayanır. Roma dışında kumar cennetine dönüştürülmüş olan sahil kasabası Ostia'da ki suç savaşı etrafında döner. Dizide ise bu olayların birkaç yıl öncesi ekrana taşınıyor.

Filmde, yolsuz bir parlamento üyesi olan Filippo Malgradi (Pierfrancesco Favino) ve bölgeyi yöneten güçlü bir ailenin başı olan Number 8 (Alessandro Borghi) ön plana çıkıyor.

Konusu

"Suburra: la serie" Roma'nın dışında, kumar cennetine dönüştürülen Ostia isimli bir sahil kasabası üzerindeki suç savaşı hikayesini anlatıyor.

Bu Yazı Toplam 4774 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM