Facebookta Paylaş Tweetle

Extinct Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

Tarih
21 Tem 2017
Yazar

Extinct Konusu - Tanıtım (Dizi 2017)

'Extinct' Orson Scott Card ve Aaron Johnston tarafından yazılan kıyamet sonrası senaryolu bilim-kurgu türünde bir televizyon dizisidir.

Dizi, 2000 yılında ABD Brigham Young University tarafından kurulan ve işletilen kablo kanalı BYUtv'de yayınlanacaktır. 1 Ekim 2017 tarihinde prömiyerini yapacak olan dizinin ilk sezonu 10 bölüm olarak planlandı. Kanalın, 2013-2015 yılları arasında yayınlanan ve toplam 3 sezon 24 bölüm süren "Granite Flats" dan sonra ikinci orijinal dizisi ünvanını taşıyor.

ABD'li yazar Orson Scott Card birçok türde kitap yazmasına rağmen en çok bilim-kurgu türlerinde ki eserleri ile tanınır. 1985'te yayınladığı "Ender's Game/Uzay Oyunları" isimli romanı ile "Hugo Ödülü" kazandı. Roman, 2013 yılında aynı isimle sinema filmine uyarlandı. Aaron Johnston ise New York Times'ın çok satan çizgi roman yazarı ve film yapımcısıdır. "Ender's Game" filminde ortak yapımcılık yapan yazar yine aynı filmde uluslararası filo subayı olarak kameo görünümünde rol aldı. İlk sezonun tüm senaryosunu yazdığı "Extinct" ilk ciddi dizi projesidir. Marvel'in Ender in Exile, Speaker for the Dead, Formic Wars, League War ve Mazer in Prison çizgi romanlarında yazarlık yapmaktadır.

Dizinin yedi bölümü Kanadalı film yönetmeni Ryan Little (War Pigs, Saints and Soldiers: The Void), 3 bölümü ise Scott Swofford (Granite Flats) tarafından çekildi. Adam Abel'in yapımcısı olduğu dizi Taleswapper ve Go Films şirketleri tarafından üretiliyor. Orson Scott Card, Aaron Johnston ve Ryan Little ise yönetici yapımcı olarak hizmet veriyor.

Oyuncu kadrosunda öne çıkan isimler; En iyi "Sniper" film serisi ile bilinen Amerikalı aktör Chad Michael Collins (Freakish), İngiliz aktris Victoria Atkin (Hollyoaks), Jaclyn Hales, Yorke Fryer, Jack Depew (The Fosters), Matthew Bellows ve Jake Stormoen olarak sıralanıyor.

Konusu

Dizi, insan ırkının uzaylılar tarafından imha edilmesinden 400 yıl sonrasında geçer. İnsan uygarlığının yeniden başlatılması amacıyla, uzaylı bir grup tarafından yeniden canlandırılan Ezra (Chad Michael Collins), Abram (Yorke Fryer) ve Feena'yı (Victoria Atkin) izler. Grup, insanlığa zarar veren ve soykırıma sebep olan uzaylılarla uğraşırken, kendilerini yeniden canlandıran uzaylı grup ile de ilişkilerini geliştirir.

Bu Yazı Toplam 6906 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

2 Yorum


 • Avatar

  Selçuk diyor ki:

  Ankara / 21-07-2017

  "Bazılarının kadrosu henüz tam şekillenmedi. Kayda değer bilgi içerenler yakında burada Furkan :)"

 • Avatar

  Furkan diyor ki:

  Antalya / 21-07-2017

  "Ayrıca Freeform yapımı olan "Siren" dizisinin tanıtımını isteriz :) Ondan başka yakında başlayacaklar listesinde; kitaptan alıntı olan Hulu yapım "Queen of Shadow", BBC yapım olan "Hard Sun", Syfy yapımları olan "Happy!" , "The Machine" , "Superstition" ve "The Haunted" ın tanıtımını isteriz..."

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM