Facebookta Paylaş Tweetle

Hard Sun Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

Tarih
23 Tem 2017
Yazar

Hard Sun Konusu - Tanıtım (Dizi 2018)

'Hard Sun' İngiliz BBC One ve Amerikan kablo kanalı Hulu ortak yapımı olan, kıyamet öncesi senaryolu bir suç, drama ve bilim-kurgu dizisidir.

Hard Sun, uluslararası alanda beğenilen, Luther'in yaratıcısı Bafta ve Emmy adayı yazar Neil Cross tarafından yazılan altı saatlik yeni bir dizi. Edgar Ödüllü İngiliz roman yazarı Neil Cross ayrıca Crossbones, Doctor Who ve Spooks dizi çalışmaları ile bilinir. Gösterinin yönetmen koltuğunda ise Nick Rowland (2 bölüm), Richard Senior (2 bölüm) ve Game of Thrones'un yönetmenlerinden Brian Kirk (1 bölüm) oturuyor. İngiliz film ve Tv yapım şirketi Euston Films ise dizinin üretimini üstleniyor. Euston Films için Kate Harwood ve BBC One için ise Elizabeth Kilgarriff (Poldark, The Last Kingdom, Call the Midwife) yönetici yapımcı olarak hizmet veriyor. Hugh Warren (Thirteen, Spotless, Call the Midwife) ise yapımcı olarak görev alıyor. 60 dakikalık bölümlerden oluşacak gösterinin ilk sezonu altı bölümden oluşacak. Çekimleri Londra'da yapılan dizinin 2018 yılı içerisinde gösterime girmesi bekleniyor.

Oyuncu kadrosunda rol alan isimler Agyness Deyn, Jim Sturgess (Close to the Enemy, Feed the Beast), Derek Riddell (The Missing, Undercover, Happy Valley), Aisling Bea, Tamara Smart, Jessica Collins, Tim Ingall, Tom Reed ve Kae Alexander (Game of Thrones) olarak sıralanıyor.

Jim Sturgess şöyle diyor: "Bu muhteşem projede "Hicks" karakterini oynayacağım için çok heyecanlıyım. Neil'in muhteşem yazılarıyla çalışmak büyük bir fırsattır ve umarım izleyenlere inanılmaz bir deneyim kazandırırız. Başlamak için sabırsızlanıyorum! "

Agyness Dean ise şunları ekliyor: "İlk bölümünü okur okumaz bağlandım. Ben hem Neil'in hem de Brian'ın çalışmalarının hayranıyım, Hard Sun ekibine katılmak benim için bir onur. "

Konusu

Karşıt görüşlere sahip iki dedektif, 5 yıl sonra çökecek, kıyamet öncesi suç dünyasında birlikte çalışmaya zorlanır. Bir yandan kanunları korumaya çalışırken diğer yandan her gün sona yaklaşan dünyada sevdiklerini korumak için uğraşırlar. Dedektif Robert Hicks (Jim Sturgess) önemli ve kararlı bir polis ve bir aile babası. Fakat meslek hayatında yaşadıkları onu yozlaştırmış. Dedektif Elaine Renko (Agyness Deyn) ise inatçı ve yaralı bir kadın. Sosyal ve ahlaki açılardan farklı noktalarda duruyorlar. Ayrıca birbirlerine asla güvenmiyorlar. Ancak, eğer dünyanın sonuna kadar hayatta kalacaklarsa bir şekilde birlikte çalışmayı da öğrenmek zorundalar.

Bu Yazı Toplam 1433 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM