Facebookta Paylaş Tweetle

Top of the Lake Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

Tarih
29 Tem 2017
Yazar

Top of the Lake Konusu - Tanıtım (Dizi 2013)

İlk sezonu 2013 yılında İngiltere'de BBC Two, Avustralya ve Yeni Zelanda'da BBC UKTV ve Amerika'da Sundance Channel'da yayınlanan 'Top of the Lake' gizem türünde suç draması dizilerinden biridir.

"The Piano" filmi ile "En İyi Özgün Senaryo" Akademi Ödülü'nü almış ve "En İyi Yönetmen" Akademi Ödülü'ne aday gösterilmiş Jane Campion ve Avustralyalı yazar Gerard Lee tarafından oluşturulmuştur. Campion ile birlikte Garth Davis (Love My Way) tarafından çekilen dizinin üretimini See-Saw Films ve Screen Australia şirketleri yapıyor. Emile Sherman ve Iain Canning Jane'in üretimde hizmet verdiği dizinin yapımcı koltuğunda Philippa Campbell oturuyor. Yedi bölümlük ilk sezonu 2013 yılında yayınlanan dizinin ikinci sezon başlığı "China Girl" adını taşıyor ve 2017 yılı içerisinde gösterime girmesi bekleniyor. Yine yedi bölüm sürecek ikinci sezonun toplam beş bölümü Ariel Kleiman tarafından çekildi.

İlk sezon oyuncu kadrosunda öne çıkan isimler Elisabeth Moss (The Handmaid's Tale), David Wenham (Iron Fist), Peter Mullan (Ozark, Quarry), Thomas M. Wright (Outsiders, The Bridge) ve Holly Hunter (Saving Grace) olarak sıralanıyor. Yardımcı rollerde ise Kip Chapman (The Making of the Mob), Jacqueline Joe, Robyn Nevin ve Calvin Tuteao yer alıyor.

İlk sezon 12 yaşındaki Tui Mitcham adındaki bir kızın kaybolması ile ilgilidir. Dedektif Robin Griffin (Elisabeth Moss) bu davayı araştırmaya girişir. İntihar etmek için gizemli ve dondurucu bir göle giren Tui'nin 5 aylık hamile olduğu öğrenilir fakat Tui çocuğun babasının kim olduğunu söylememektedir. Polisler çocuğun tecavüze uğradığını düşünürler. Griffin'in davayı çözmeye yaklaştığı her adım kendisi ile ilgili bir gerçeği daha su yüzüne çıkartmaktadır...

"Top of the Lake: China Girl" başlığını taşıyan ikinci sezon ise bu hikayenin dört yıl sonrasını ekranlara taşıyor ve Sydney'de geçiyor. Defektif Griffin (Elisabeth Moss) bu sefer Bondi Plajı'nda bulunan Asyalı bir kızın ölümü soruşturuyor.

Oscar ödüllü Avustralyalı sinema oyuncu Nicole Kidman, "Game of Thrones" dizisinde canlandırdığı "Brienne of Tarth" karakteri ile bilinen Gwendoline Christie, Alice Englert, David Dencik (Genius) ve Ewen Leslie ikinci sezon oyuncu kadrosuna dahil edilen isimler.

Bu Yazı Toplam 1839 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM