Facebookta Paylaş Tweetle

Howards End Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2017)

Tarih
29 Tem 2017
Yazar

Howards End Konusu - Tanıtım (Mini Dizi 2017)

'Howards End' Hettie MacDonald tarafından yönetilen, BBC One ve Starz kanallarında 2017 yılında gösterilmesi planlanan, drama türündeki bir mini dizidir.

"Beautiful Thing" adlı filmle bir Grand Prix Ödülü, bir Uluslararası Jüri Ödülü - Mansiyon ve bir Halkın Seçimi Ödülü kazanan İngiliz yönetmen MacDonald ayrıca "Fortitude", "Doctor Who" ve "The Tunnel" adlı dizilere yönetmenlik yapmıştır.

Dört bölümden oluşacak mini dizi, Liyakat Nişanı sahibi, İngiliz roman, öykü ve deneme yazarı Edward Morgan Forster'in aynı adı taşıyan ve başyapıtı sayılan 1910 romanına dayanıyor. Roman, 1992 yılında ilk kez sinemaya uyarlandı. Anthony Hopkins, Vanessa Redgrave, Helena Bonham Carter ve Emma Thompson'un başrolünde oynadığı 140 dakikalık film 8 milyon dolar bütçe ile çekildi ve 26.1 milyon dolar hasılat elde etti. 9 dalda Oscar'a aday gösterilerek "En İyi Senaryo", "En İyi Yönetmen", "En İyi Kadın Oyuncu/Emma Thompson" dallarını kazandı.

Mini dizinin senaryosu, 2016'da "Yaşamın Kıyısında" filmini yazıp yöneten ve ilk Akademi ödülünü kazan Kenneth Lonergan tarafından yazıldı ve geliştirildi. Joshua D. Maurer, Alixandre Witlin, Colin Callender, Sophie Gardiner, Scott Huff ve David A. Stern'in yönetici yapımcı olarak görev aldığı dizinin üretimini British Broadcasting Corporation (BBC), City Entertainment, KippSter Entertainment ve Playground Entertainment şirketleri üstleniyor.

İyi bir oyunculuk sergilemesine rağmen senaryo gereği tutmayan ve iptal edilen "Conviction" ve "Agent Carter" dizilerinin yıldızı Hayley Atwell kadın başrol oyuncusu olarak seçildi. Erkek başrolde ise en iyi "Ripper Street" ve "Spooks" dizilerinde oynadığı rolleri ile bilinen BAFTA ödüllü İngiliz aktör Matthew Macfadyen bulunuyor. Tracey Ullman, Julia Ormond (Incorporated), Philippa Coulthard (The Catch), Joseph Quinn (Dickensian), Rosalind Eleazar (Harlots), Alex Lawther, Donna Banya, Joe Bannister ve Bessie Carter dizide öne çıkan oyuncular olarak sıralanıyor.

Konusu

"Howards End" özgürlükçü ve sıradışı iki kızkardeş ile hayatın anlamını ve aşkı arayan iki adamın hikayesidir...

20. yüzyılın başlarında farklı sosyal statülere sahip üç İngiliz ailenin arasındaki sınıfsal bölünmeler konu edilir.

Romana ismini veren "Howards End" malikânesinin sahibi Wilcox ailesi, pragmatik anlayışın ve geleneksel sosyal ahlakın temsilcisidir. ("Henry Wilcox" olarak Matthew Macfadyen, "Ruth Wilcox" olarak Julia Ormond) Onların hayatta tek ilgilendikleri şey paradır.

Margaret (Hayley Atwell) ve Helen Schlegel (Philippa Coulthard) üst sınıfların idealist ve entelektüel yönünü temsil eder. Sanat ve kültür çevrelerinde tanınan bu ailenin insani ilişkileri güçlüdür. Aristokrat erkeklere aşık olan iki kız kardeş ailesi tarafından reddedilir. Margaret aristokrat ailenin annesiyle arkadaş olur ve böylece 'Howards End' malikanesinde yıllarca sürecek bir trajedi başlar.

Leonard Bast (Joseph Quinn) ise düştüğü sosyal ve ekonomik güçlüklerden kitaplar sayesinde kurtulmayı uman orta sınıfa mensup bir çalışandır.

Bu Yazı Toplam 1264 Defa Okunmuştur.


BENZER KONULAR

 

Yorum Yap


YEMEK


REKLAM